Начальник відділу з питань туризму обласної державної адміністрації Володимир Фурдига в програмі "Суть Речей" розповів, що непросто розвивати туризм в нашій області, коли до об'єктів доїхати важко.
Людмила Григорчук: Встигнуть дорожники зробити з ними лад до Виходу на Полонину?
Володимир Фурдига: Ямковий ремонт вже почали, я думаю, що встигнуть. Спілкувався з «Хутором тихим», це екологічно чистий курорт. З прекрасними будиночками, з чудовим персоналом, кухнею, з розвагами. Вони навіть зробили будиночки, яким нема аналогів. Треба поїхати і подивитися, розказувати не буду. Але одна проблем – дістатися. Але якщо будуть приїжджати, то привезуть ще 10 чоловік. Нам треба над цим працювати.
Людмила Григорчук: Де треба ще допрацювати з дорогами? Наприклад Біла Криниця, туди непросто дістатися.
Володимир Фурдига: Восени ми виїжджали в Білу Криницю, були біля Собору, спілкувалися з людьми, які зацікавлені в тому, щоб розвивати цей напрямок. Були в музеї, які є при храмі. Дорога справді там не ідеальна, але там люди хочуть справді покращити інфраструктуру. Є ідеї, багато ідей, наприклад, можна зробити будиночки на природі, щоб люди могли поселитися там на деякий час і пожити з дикою природою. Дрова порубати, поле обробити.
Людмила Григорчук: Це тепер вже розвага.
Вам буде цікаво: «Де наші вівці, де наша бринза, де наші гори?»: Буковина цьогоріч боротиметься за внутрішнього туриста
Володимир Фурдига: Так. А Біла Криниця – це дуже перспективний напрямок, близько біля кордону. Треба рекламувати, показувати, турист буде їхати і буде говорити про це місце. І механізм тоді закрутиться і буде дорога. Там не геть погана дорога, їхати можна, але бажано було б краще. Якби ми там відкрили перехід до румунів. Була б співпраця двох сторін і я думаю, з часом, це зробиться.
Людмила Григорчук: Які ще напрямки вас непокоять?
Володимир Фурдига: Мене непокоїть Дністровський каньйон. Мало ми його розвиваємо.
Людмила Григорчук: Так, Бакота дуже розрекламована, а наша сторона Дністра не відома туристам.
Володимир Фурдига: Можна поїхати на Новодністровську ГАЕС, такого ніде нема. Проводяться екскурсії, можна пройтися і подивитися. Треба везти дітей, коли вони вивчають географію. Щоб вони бачили і запам’ятали на все життя, що є таке. Лише треба інфраструктуру розвивати
Людмила Григорчук: Немає зацікавлених людей чи тепер важко всім просто?
Володимир Фурдига: Важко всім, але поступово доходимо і до цього. Адже весь світ живе за рахунок туризму. Найбільше коштів входить в бюджет з туризму саме. Я вірю в те, що завтра буде краще. І за рахунок туризму і область, і Україна буде жити. Бо у нас є все. Зробити дороги, побудувати інфраструктуру, мати де відпочивати і щоб порядок був, щоб не кидали сміття, де-небудь. Щоб дивилися за тією красою. Бо річки у нас забруднені, викидають сміття.
Читати ще: День Європи на горі Томнатик. Фестиваль «Море можливостей» проведуть на Буковині
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами