30 березня 2021 року Чернівецька облрада проголосувала за створення перших в області пралісових пам’яток природи. Про це пише ІА АСС з посиланням на Всесвітній фонд природи. Відтак, мережа природно-заповідного фонду області збільшиться на 727,9 га завдяки включенню 18 пралісових пам’яток природи в межах Берегометського та Сторожинецького лісових господарств.
Як зазначається у дописі, статус пралісової пам’ятки природи забезпечує надійний захист найцінніших лісів Буковини. У таких лісах заборонені всі види рубок, будівництво споруд, прокладання шляхів, випасання худоби, проїзд транспорту та будь-яка інша господарська діяльність людини, яка може зашкодити лісовій екосистемі.
Крім того, навколо пралісових пам’яток природи встановлюються охоронні зони завширшки не менше подвійної висоти дерев, які входять до складу об'єкта. У цих зонах також забороняються суцільні, санітарні та поступові рубки.
Наші новини є у Facebook
«Такий повний та посилений режим охорони дозволяє зберегти старовікові ліси недоторканими. А це, своєю чергою, призводить до існування численних оселищ для багатьох рідкісних видів тварин, грибів і рослин, які здебільшого не можуть існувати в освоєних лісах», - розповідають у Всесвітньому фонді природи.
До слова, цінні ліси Буковини представлені масивами букових та смереково-буково-ялицевих лісів. Там живуть такі типові та рідкісні види тварин, занесені до Червоної Книги України, як олень шляхетний, козуля європейська, ведмідь бурий, рись, кіт лісовий, вовчок, яструби, канюк звичайний, сова довгохвоста, саламандра плямиста, гадюка звичайна та багато інших.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Нині триває робота щодо включення до пралісових пам’яток природи ще 250,6 гектара цінних лісів Буковини, що знаходяться на території Путильського лісового господарства.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами