Міжнародний день пам'яті людей, які померли від СНІДу, відзначають у третю неділю травня. У Чернівцях провели акцію біля монумента пам'яті таким людям, що у парку «Жовтневий», пише Медіа агентство АСС.
Небезпека ВІЛ полягає у тому, що процес триває безсимптомно навіть до 10 років.
«У нас 800 осіб отримують антиретровірусну терапію. Це прекрасна профілактика, не дозволяє інфікувати статевого партнера, також підвищує імунітет, мінімізує СНІД-індикаторні захворювання. Інфекція передається трьома шляхами: ін’єкційний, статевий, від матері до дитини. Знаючи це – ми вживаємо заходи, аби розірвати цей ланцюг», - каже Володимир Мочульський, гендиректор обласного центру соціально значущих хвороб.
Отримуйте новини в Telegram
Організатори акції кажуть, що однією з опор системи охорони здоров'я є проєкт HealthLink, один з наймасштабніших проєктів у сфері громадського здоров'я. За сім років проєкту вже понад мільйон українців та українок пройшли тестування на ВІЛ.
«Мета акції – показати, що життя триває, є ліки і жити можна. Раніше вмирали по 80 осіб щоденно в Україні, інфікувалось по 120 осіб. Колись була епідемія наркозалежних, а тепер більше статевим шляхом. Ми нагадуємо про проблему та шляхи її подолання», - коментує Вадим Велижанін, керівник ГО «100% життя. Чернівці».
Представники різних профільних громадських та благодійних організацій запевняють, що з ВІЛ можна жити повноцінно за умови лікування. Головне знати свій статус, а отже регулярно тестуватись на ВІЛ.
З метою профілактики такі розмови проводять з підлітками у навчальних закладах, проводять публічні заходи, аби зменшити нетолерантне ставлення до таких людей.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами