Ще 19 червня 2019 року була зареєстрована петиція з проханням зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України, за якою тест американської атестаційної компанії IFOM є обов'язковою складовою державного іспиту студентів українських медичних ВУЗів.
«Виходячи з відсутності відповідних освітніх програм, додаткових підручників, навчальних курсів та будь-яких матеріалів, за якими можливо проведення підготовчих дій, фактично, студентів третього та шостого курсів усіх медичних ВУЗів держави Україна готують до відрахування з державних освітніх установ, що мають відповідну акредитацію», - йдеться у петиції.
Студенти Буковинського державного медичного університету приєдналися до флешмобу своїх колег по всій Україні і записали власне відеозвернення.
«Ми - студенти Буковинського державного медичного університету. Наша улюблена стаття Конституції №53, де сказано, що "Кожен має право на освіту". Але, на жаль, наші права зараз порушуються з недоцільним введенням іноземного іспиту IFOM, який нашою програмою не був передбачений. Ми НЕ проти змін, Ми НЕ проти реформ, Ми ЗА раціональне їх введення та законне проведення іспитів," – йдеться у зверненні.
Читайте ще: Одягли мантії і дали Клятву лікаря: випуск студентів-медиків у Чернівцях
У свою чергу, Міністерство охорони здоров`я України на своїй сторінці у Фейсбук висловило власну позицію щодо впровадження нового для українських студентів-медиків іспиту:
«Уже з понеділка, 1 липня, студенти 3 курсу спеціальності «Медицина» будуть складати IFOM у комп’ютерному та паперовому вигляді (в залежності від мови складання). Міжнародний іспит з основ медицини – це обов’язковий компонент державної атестації, тому закликаємо студентів підготуватися до іспиту й скласти його в призначену вам дату (1-3 липня).
Що буде на IFOM:
- перевірка рівня професійної компетентності із фундаментальних дисциплін: 160 питань
- строгі умови проведення іспиту
- чесні результати: роботи перевіряють незалежні міжнародні експерти, результати аналізуватиме фахова панель із залученням представників МОЗ України, МОН України, університетів та незалежних експертів
- формування справедливого порогу “склав-не склав” після аналізу результатів і відповідей студентів.
Така практика звична для різних країн світу, зокрема - для України. Наприклад, після проведення іспиту встановлюється поріг у випадку ЗНО. Якщо у тестах IFOM будуть питання з мінімальною кількістю правильних відповідей (наприклад, через особливості викладання у ЗВО), ці питання не впливатимуть на результат “склав-не склав”.
Вам буде цікаво: Впливовий АССпект: Вчаться на роботах, аби не помилятися на пацієнтах
Чого не буде на IFOM:
- спроб позбавити усіх/великої частини студентів медичного диплому
- “американського”, ”європейського” чи будь-якого іншого порогу “склав-не склав”, що не враховує українські реалії
- можливості дати чи взяти хабар за успішне складання іспиту
Якщо студенти не з’являться на іспит, вони отримують результат “0”. Повторно скласти іспит можна лише один раз, у 2019 році - у серпні, відповідно до графіку Центру тестування, за власний кошт. Якщо повторна спроба буде невдалою – відрахування».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами