У Чернівцях провели засідання робочої групи з питань, пов'язаних з коригуванням історико-архітектурного опорного плану міста. На зустрічі архітектор Аль-Ахммаді Саер Аднан презентував проект зі створення бази тривимірних територій, будівель і споруд в межах історичного ареалу Чернівців на основі хмар точок.
Зокрема, проект передбачає, що за 1-2 роки, в залежності від фінансування, є можливість отримати основу для аналізу об’ємно-просторових характеристик територій та будівель історичного ареалу міста. За умови продовження проекту, за 3-5 років, є перспектива отримати високоточну актуальну основу для створення тривимірної моделі історичного ареалу міста. А за 5-10 років можливо отримати єдину ВІМ-модель рельєфу та елементів інфраструктури історичного ареалу; інтегровані деталізовані параметричні BIM-моделі будівель і споруд історичного ареалу; тривимірну програмну основу для контролю, моделювання та актуалізації транспортних та інженерних мереж, озеленення та благоустрою територій; 3-вимірну програмну основу для проведення всіх видів аналізу.
Читайте також: У Чернівцях відкрилася виставка буковинських архітекторів (ФОТО)
Це дасть можливість створити постійно діючий проект історичного ареалу міста, застосовувати системи автоматизації, алгоритмічного і параметричного аналізу, швидко опрацьовувати проектні варіанти, долучати (за необхідності) провідних фахівців інших регіонів та країн, зазначають на сайті Чернівецької міської ради.
Члени робочої групи пропонують продовжувати розпочаті дослідження та залучити архітектурний факультет ЧНУ ім.Ю.Федьковича.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами