У Чернівцях діє програма співфінансування з мешканцями, завдяки якій можна відремонтувати брами, фасади, дахи, галереї та інші об'єкти, розповіла у програмі Суть Речей на Радіо 10 Олена Пушкова, начальниця відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міськради.
"Така програма діє успішно у напрямку по відновленню брам, 30 відсотків від загального кошторису платять мешканці і 70 відсотків бере на себе місто. За час дії програми з 2016 по 2019 роки нам вдалося відремонтувати та від реставрувати 88 брам", - каже Олена Пушкова.
Програма діятиме і надалі, якщо буде необхідне фінансування, додала посадовиця.
"Якщо у нас дуже багато лежить заявок на участь у такій програмі на ремонт і реставрацію фасадів, брам, балконних галерей, або башт чи дахів і це все прописано, а така програма не фінансується, то, на жаль, ми не зможемо задовольнити всі ті заявки, які сьогодні чекають у черзі.
Повірте, що заохотити, підняти людей, пояснити їм, це потребувало зусиль, це наша справа відділу охорони культурної спадщини, щоб мешканці долучалися до такої програми. Вони потім, як правило, слідкують як використовуються кошти, як працює підрядник, вивчають історію свого міста.
В нас був досить цікавий приклад, коли була втрачена майже повністю історична брама і по залишках фотографій мешканців цього будинку, якихось побутових сцен, нам вдалося по фрагментах скласти той пазл і відтворити справжній історичний вигляд та браму, яка була первісно влаштована. Цікава науково-дослідна робота спільно з мешканцями", - розповідає Олена Пушкова.
Замовником реставраційних робіт по брамах виступає Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міськради. Олена Пушкова каже, що, як правило, реставраційні роботи виконують люди, які гарно зарекомендували себе у попередні роки.
Читайте також: Зберегти, не можна втратити: про необхідність реставраційних майстерень у Чернівцях
"Ми можемо бачити їхню роботу, вона вся на виду. Є кілька підприємців, ми обстежували їхні виробничі можливості, вони самі пропонують своїх майстрів, єдине, там сума на реставрацію таких робіт, як правило, десь до 30 тисяч гривень для того, щоб не проводити тендерні закупівлі. І навіть якщо робота коштує дорожче, підприємці все-таки погоджуються знизити вартість, щоб спростити цю дозвільну процедуру і не гаяти часу. У Чернівцях працюють кілька підприємств, які мають уже напрацьовані схеми", - зазначає Олена Пушкова.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами