Ідеально прибрані чернівецькі вулиці могли б зробити місто набагато привабливішим. Таку думку у програмі Суть Речей на Радіо 10 висловив депутат Чернівецької міськради, директор Департаменту розвитку, Віталій Гавриш, пише ІА АСС.
В ефірі обговорили болючі проблеми міста та роботу Чернівецької міськради.
«Найбільше, що вражає мене, колег, - це все ж таки прибирання. Я щиро вам скажу, ми порівнюємо, ми їздимо по багатьох містах, у тому числі і за кордон. Не всюди всі будинки пофарбовані, свіжі, але, в першу чергу, прибирання в місті, коли все чисто зовсім інше відношення. Тоді і менше вандалізму, менше люди смітять, коли в цілому чисто. Досить прикро і досить проблемною, як на мене, є бруківка, яка залишається після Чернівцігазу і на обочині лежить декілька місяців, а в деяких місцях декілька років. Це такі насправді дрібні речі. Досить часто до нас звертаються до Департаменту, бо у нас є відділ туризму, що він робить. Ми робимо в першу чергу все, щоб запросити гостей з інших міст, а тут уже має якраз Департамент житлово-комунальних послуг попрацювати. Тобто комунальні підприємства, невеликі вкладення потрібні, невеликі сили, але просто почистити, прибрати і це, повірте, вже буде досить непогано.
Дороги, звичайно, це проблема, але чистота – це те на що у першу чергу звертають увагу туристи. Тому що сервіс у нас є: де пожити, де похарчуватися, на що подивитися у нас є. Екскурсії у нас проведуть будь-кому, але от чистоти нема. Якщо було б всюди чистенько як з голочки все прибрано, воно би досить сильно змінило враження.
Оскільки вже оголошені переможці по прибиранню вулиць, то я сподіваюся, що ця ситуація зміниться. Дуже хотілося б, щоб вона змінилася якомога швидше», - каже Віталій Гавриш.
Депутат Чернівецької міськради Василь Максимюк зазначив, що Чернівці відстають у розвитку інфраструктури від інших міст західного регіону України.
Читайте наші новини в Instagram
«У нас є кафе і різні види послуг, але це все, що розроблено приватною структурою, бізнесменами. А яке завдання органу місцевого самоврядування, у даній ситуації міської ради, - це забезпечення інфраструктури. Це дороги, це громадський транспорт, це подача води, це взимку подача тепла і, на превеликий жаль, в цьому всьому ми відстаємо від всіх наших сусідів західного регіону України», - каже Василь Максимюк.
Під час останнього пленарного засідання депутати Чернівецької міськради звернулися до Патрульної поліції з метою посиленого патрулювання вулиці Ольги Кобилянської.
«Це взагалі певний абсурд, якщо комусь невідомо, Департамент розвитку знаходиться частково на вулиці Кобилянської і фактично щодня там проїжджають десятки машин, в годину можуть проїхати, заїжджають, товари розвантажують. Так не повинно бути. Це теж дрібні речі, але на них теж потрібно звертати увагу», - розповів Гавриш.
На пішохідній вулиці може рухатись лише спецтранспорт, «швидка» або «пожежна» служби, заборонено підвіз продуктів до магазинів та ресторанів.
«Ми звернулися до Патрульної поліції, до ДЖКГ, щоб вжили заходів по блокуванню проїзду на цю вулицю, тому що це можна зробити фізично, а вже Патрульній поліції якісь рейди проводити, або знаходитися там певний період часу, можливо. Так само як це було колись на Калинівському мосту, коли правоохоронці в один момент просто паркування на цьому мосту призупинили. Це явище викорінилося і так само хочеться, щоб ця вулиця знову стала повністю пішохідною, тому що ну це проблема насправді, коли там машини роз’їжджають. Так не має бути, одна єдина вулиця, вона має бути дійсно пішохідною», - зазначив депутат.
В протокольному дорученні депутати також рекомендували управлінню з благоустрою навести порядок з стихійною торгівлею.
Читайте також: У Чернівцях штрафуватимуть підрядників, які не прибрали вулиці
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами