У Чернівцях вперше відбувся показ відреставрованого та оцифрованого фільму «Тіні забутих предків». В Україні прем'єри оновленого фільму Сергія Параджанова стартували з 19 травня цього року. Стрічка не потрапила на екрани чернівецьких кінотеатрів, втім сьогодні її показали у Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука, пише Медіа агентство АСС.
«Центр має місію згадувати про Івана Миколайчука не тільки тоді, коли у нього день народження. Ми нещодавно показували дві стрічки митця «Сон» та «Пропала грамота». Оскільки в український прокат вийшла стрічка «Тіні забутих предків», показуємо її сьогодні. Цінність фільму у тому, що він зараз представлений у потрібній якості, потрібному кольорі. Глядачі можуть не лише згадати цей фільм, а й насолодитися, тому що цей фільм посідає першу позицію в переліку кращих українських фільмів. Саме «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, де Іван Миколайчук зіграв ту роль, яка відкрила його всьому світу.
Оскільки ми побачили, що цей фільм у чернівецьких кінотеатрах не буде демонструватися, ми отримали підтримку студії KyivMusicFilm. Вони допомогли нам із спеціальним показом», - розповів директор Центру Іван Бутняк.
За життя український та вірменський режисер, Сергій Параджанов, здобув неабияку славу. Його мистецтвом захоплювалися усі. Але найбільший успіх йому приніс проєкт «Тіні забутих предків» – фільм, який увійшов у двадцятку кращих картин світу всіх країн і народів. Цією стрічкою захоплювалися Мартін Скорсезе та Федеріко Фелліні, інформує 24 канал.
У червні 2021 року Довженко-Центр оприлюднив рейтинг українських кінофільмів за версією критиків. «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, зняті за однойменною повістю Михайла Коцюбинського, зайняли однозначне та беззаперечне перше місце в рейтингу.
Над фільмом працювали три митці української культури: режисер Параджанов, актор та в майбутньому режисер Іван Миколайчук. Третім став Мирослав Скорик, який написав унікальну музику до кінострічки.
Першими змонтований фільм побачили гуцули 24 серпня 1965 року. Сьогодні стрічку відреставрували й оцифрували. Це відбулося в Національному центрі Олександра Довженка.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами