У Дністровське водосховище було випущено експериментальну партію підростків стерляді. У Національному природному парку “Хотинський” розпочато довгострокову програму відтворення аборигенних видів риб на Дністрі. Відтворення кожного виду має свою специфіку. “Піонерним” видом обрали стерлядь.
Про це повідомляють “Хотинські вісті”.
Буковинське товариство природодослідниківе виграло грант під реалізацію проекту “Створення першого репродуктивного центру для відтворення аборигенних видів риб на Дністрі”. Грант надано відомим в Україні Благодійним фондом НІКО-Крона.
У першій половині ХХ століття на ділянці Дністра від гирла Збруча до гирла Калюса найбільш інтенсивно ловили стерлядь у період весняного та літнього водопілля. Середньомісячний її вилов у цей період – близько 50 центнерів. Маса товарних риб досягала 8 кг, а окремих екземплярів – 16 кг.
Із 1946 по 1950 р. промислові улови стерляді від Хотина до Дубоссар становили від кількасот кілограмів до 3,5 тонни на рік.
Нині у верхів’ях річки (вище Хотина) зустрічаються лише поодинокі особини стерляді.
У природі навіть за сприятливих екологічних умов із 10–20 тисяч відкладених запліднених ікринок до дорослого віку доживає хіба що одна рибина (0.005%), бо на неї чекають чимало загроз: хижаки, осушення нерестилищ, вилов людьми і водними птахами, паразити, епідемії. Нині додалося значне погіршення стану довкілля.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами