Загалом обстеження пройшли 112 осіб (з них 19 є ліквідаторами ЧАЕС), у 29 пацієнтів виявлено патологію щитовидної залози.
“У зв’язку зі зростанням патологій щитоподібної залози ми вирішили вперше провести таке обстеження саме цієї категорії населення. Адже, якщо в організмі не вистачає калію йодиду, то він заміняється радіоактивним йодом і тоді з’являється патологія щитовидної залози. На сьогодні рак щитоподібної залози є виліковним, якщо вчасно його діагностувати.
Буковина є ендемічним регіоном щодо йододефіциту, адже на території краю недостатня кількість йоду у воді та грунтах, відповідно й вирощені тут овочі й фрукти бідні на йод. Тому для профілактики розладів у роботі щитоподібної залози необхідно споживати йодовану сіль, йодоване молоко, йодований хліб, препарати, які містять калій йодид (йодомарин, антиструмін) та за можливості планувати свою відпустку на березі моря, де повітря насичене йодом”, – розповіла ІА АСС головний лікар ендокринологічного центру Марина Леонова.
Крім профілактичних обстежень, для всіх охочих у приміщенні конференц-залу ендокринологічного центру відбувся “круглий стіл” на тему: “Профілактика захворювання щитоподібної залози”. Науковці та лікарі-практики розповіли присутнім про небезпечні наслідки йододефіциту та про його поширеність, ознайомили їх із методами запобігання захворюванням щитоподібної залози тощо, відповіли на численні запитання.