У парку Шевченка більше не буде братської могили радянських генералів та офіцерів, пише Медіа агентство АСС з посиланням на Чернівецьку міську раду.
Зокрема, роботи із демонтажу пам’ятника вже почались. Тіла, що поховані у братській могилі, ексгумують та перепоховають на кладовищі, що на вулиці Зеленій.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Пам’ятник з’явився на території Центрального парку у 1969 році. Відомо, що тоді ж там поховали 6 радянських офіцерів, розповів кореспондентові Медіа агентства АСС Олександр Добржанський, доктор історичних наук, професор, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Юрія Федьковича.
«З шести офіцерів двоє були героями радянського союзу, у чотирьох інших - різні офіцерські звання, інформація про них майже відсутня. Офіцери не були поховані у тому місці відразу. Відомо, що ті, хто були героями союзу - Волошин і Бобров,- загинули у 1944 році, тобто не відразу в парку їх поховали. Не можу сказати точно звідки їх перепоховали, лише відомо, що один з них - офіцер Лаврентій Волошин,- загинув в Угорщині. Є інформація, що він простудився і помер, а другий офіцер загинув в Румунії – це був Бобров. Звання героїв радянського союзу їм присвоювали посмертно, через пів року після того, як вони загинули. Тобто, ймовірніше всього, що вони вже були десь поховані, а потім їх перепоховали у Чернівцях, в парку», - пояснив Олександр Добржанський.
Довідково: Лаврентій Волошин - радянський військовий розвідник, родом з Київщини. В армії служив з 1920 року. Відзначився у листопаді 1944 під час форсування Дунаю.
Федір Бобров - радянський військовий часів Другої світової війни, генерал-майор. Народився у Вітебській області. У вересні 1944 року його автомобіль зірвався на міні на території Румунії, Бобров загинув на місці.
«Відомо, що Волошин мав антиукраїнську позицію. Він боровся, як вказано в документах того часу, з бандформуваннями на Правобережній Україні. Під цими формуваннями тоді розумівся Український національний рух. Скоріш за все він брав участь у боротьбі проти Української Революції 1917-1921 років. Обидва і Волошин, і Бобров були учасниками так званої громадянської війни в Росії. Бобров був на Південному фронті на території України у 1919-1920 роках, точних свідчень не збереглось. А от Волошин дійсно причетний до антиукраїнської діяльності», - зауважує історик.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами