В програмі "Суть Речей" на радіо "Станція" 103,2 ФМ Олег Унгурян, який у листоспаді 2013 року був членом партії Регіонів, депутатом обласної ради від цієї партії та керівником Кіцманської РДА, розповів про те, він виступав на Антимайдані тому, що представляв тоді владу, але запевняє, нікого до участі у мітингах не змушував
Людмила Григорчук: Пане Олеже, у вас були сумніви, чи буде результат від виступів студентів у листопаді 2013?
Олег Унгурян: Я, як громадянин України також пам’ятаю розчарування людей після Помаранчевої революції, які приймали участь у її реалізації, розчарування у наслідках. Я і в інтерв’ю своєму пояснював, що це найбільше буде для людей негативним, якщо це розчарування повториться. Але я чекав і адекватної поведінки і реакції влади. Що влада буде приймати такі рішення в центрі, які дадуть змогу мирно розв’язати цей конфлікт. Йшлося про покарання винних ще на тому етапі, за побиття студентів, це притягнення до відповідальності тих, хто скоював злочини і в загальному це кроки на компроміс з тими, хто протестував і з тодішньою опозицією, яка ще не так активно згуртувалася довкола самого протесту, але, на жаль, все це не відбулося.
Людмила Григорчук: Ви тоді представляли владу і захищали владу, навіть тоді, коли припинили рух у напрямку до ЄС.
Олег Унгурян: Я активно приймав участь у нашому Буковинському віче. Кіцманська делегація була найбільш чисельнішою. Ми від вокзалу йшли ходою і у святковому настрої з оркестром, коли віче відбувалося. Я тоді працював у владі, я її не захищав, я був владою фактично. Але це була місцева влада Кіцманського району. Я усвідомлював, бачив, розумів, до мене доносили інформацію, я спілкувався з людьми, з представниками громад, що кіцманчани, ті люди, для яких я працював, то вони підтримували виключно євроінеграційні напрямки розвитку нашої держави і для мене було і несподіванкою, і розчаруванням той поворот, який здійснив Янукович на 180 градусів, після нашого Буковинського віче, після очікування, що у Вільнюсі буде підписання асоціації з Євросоюзом. І звісно, на своєму рівні, чи міг я щось змінити, аналізуючи, не раз повертаючись у той час, можливо, я міг більше докласти зусиль, щоб не допустити тої трагедії, яка сталася у майбутньому.
Людмила Григорчук: Ви тоді були на антимайдані і захищали іншу сторону, були по іншу сторону барикади. Ви тоді не розуміли, чи не знали, що захищаєте.?
Олег Унгурян: Якщо розглядати в хронології, то ми зараз говоримо про ту ситуацію, яка відбувалася у листопаді ще, мітинг, на якому я виступав і представляв тодішню владу, це було у грудні, ще до тих кривавих подій, які мали потім місце. Мітинг називався «Об’єднаємо Україну», тоді не було масово так.
Людмила Григорчук:Але вже було побиття студентів.
Олег Унгурян: Так, але я, як депутат обласної ради голосував тоді за звернення, щоб притягнути винних за побиття. Я глибоко переконаний, завжди за все, що відбувається, відповідає влада, навіть, якщо вона опинилася в складній ситуації, але називає себе владою, якщо вона не може втримати ситуації і не може забезпечити дотримання Конституції і дотримання прав людей на вільне волевиявлення, то вона повинна скласти повноваження, відповідальність, повинна дати можливість людям обрати собі ту владу, якою би вони були задоволені. Щодо свого рівня, я це робив на своєму районному рівні. Я не перешкоджав у їхньому волевиявленні, нікого не переслідував, нікому не забороняв нікуди виїжджати, приймати участь і сам нікого не спонукав, щоб вони проти когось виступила. Я переконаний, що мали змогу і правоохоронні, і громадські активісти, депутати, представники діючої влади досліджувати це все і досліджували не однією комісією. Але я лише одна людина, один чиновник, який, звісно, не може протистояти тій біді, яка сталася пізніше і не така я важлива персона. Але в цілому, для України це була і залишається велика трагедія.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами