У Чернівцях учасники АТО не можуть отримати безкоштовно ліки за відповідними рецептами. Лікарні області не мають договорів з аптеками і не виписують спеціальних рецептів.
Цю проблему винесли на обговорення постійної комісії Чернівецької обласної ради з питань охорони здоров’я, праці, соціального захисту населення та підтримки учасників АТО і членів їх сімей.
Перелік препаратів та аптек, які працюють із безкоштовними рецептами для учасників АТО, давно оприлюднили. Попри це військові практично всі ліки купують власним коштом.
- Хлопці розповідають, що поліклініки укладають договір лише з однією-двома аптеками, але в них не завжди є необхідний препарат. А в інших аптеках за пільговим рецептом його не продають, - розповідає Антоніна Волощук, волонтерка. – Психіатрична лікарня та госпіталь ветеранів Великої вітчизняної війни узагалі не укладали договорів про відшкодування коштів на ліки. А у цих закладах лікується чи не найбільше учасників АТО!
Представники фармацевтичної компанії кажуть: можуть приймати рецепти лише від тих медичних закладів, з якими підписали договори.
- Наразі маємо договори лише з п`ятьма міськими поліклініками, - каже Володимир Гілюк, заступник директора обласного комунального підприємства «Буковина - Фарм». – Перелік безоплатних та пільгових лікарських засобів формує МОЗ.
Ще одна причина, з якої учасники АТО можуть не отримати ліки, - брак фінансування.
- Поки що кошти є. Але їх вистачить приблизно на півроку, - радить Юрій Лисюк, заступник директора Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. – Протягом одного-двох місяців ми переглянемо витрати і вирішимо фінансові питання.
Наразі, аби отримати ліки за пільговим або безкоштовним рецептом, учаснику АТО необхідно пред`явити в аптеці лікарський рецепт і посвідчення учасника АТО.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами