Фахівці давно помітили: антибіотики, які ще кілька років тому були ефективними, сьогодні в більшості випадків майже не діють. Кажуть: це спричинено тим, що мікроорганізми стали стійкими до деяких антибактеріальних препаратів.
- Є багато причин того, чому антибіотики перестали діяти ефективно. Одна з них – те, що їх продають в аптеках без рецепту, а, отже, хворі самі собі ставлять діагноз і призначають лікування. Таким чином, часто приймають абсолютно непотрібні, зате добре розрекламовані ліки, - розповів Інформаційному агентству АСС Святослав Дейнека, завідувач кафедри мікробіології та вірусології БДМУ. - Світова статистика свідчить, що майже у 50% випадків призначення антибіотиків є безпідставним: вони не потрібні даному пацієнтові, або ж використовуються в результаті невірно поставленого діагнозу, або ж всупереч існуючим рекомендаціям.
Читайте ще: Найчастіше підробляють но-шпу: медики радять, як захистити себе від неякісних ліків
Окрім того, антибактеріальні препарати активно використовуються в сільському господарстві – для вирощування худоби, у ветеринарії, рибному господарстві. На фермах тварини отримують регулярні дози антибіотиків, завдяки чому активно набирають вагу.
- За даними статистики, тетрациклінові антибіотики виявляють в 11% зразків м’яса й м’ясних продуктів, пеніцилін – в 33%, стрептоміцин – в 25% зразків молока, - продовжує Святослав Дейнека. - У результаті цього мікроби звикають до малих доз антибіотиків у м’ясі тварин. За прогнозами ВООЗ уже через 10-20 років практично всі існуючі мікроорганізми придбають стійкість до антибіотиків. При цьому, за даними Європейського співтовариства, вже зараз щорічно реєструється близько 400 тисяч інфекцій із множинною стійкістю до антибіотиків, від яких гинуть 25 тисяч людей.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами