У 2013 році американський вчений Стів Хорват розробив епігенетичний годинник. Це - аналіз, який дозволяє визначити вік людини згідно ДНК.
- Численні дослідження довели, що люди, в яких епігенетичний вік перевищує хронологічний (паспортний) на 5 та більше років, раніше старіють і помирають, частіше хворіють онкологічними та іншими хронічними захворюваннями. Але чи є цей процес вродженим і незворотнім? Виявляється – ні, - розповіла Інформаційному агентству АСС Олена Коротун, доцент кафедри гігієни та екології БДМУ. - У 2017 році той самий Хорват разом з великою командою дослідників опублікували результати масштабного дослідження, які доводять вплив цілого ряду факторів на вік згідно ДНК. Прискорює годинник нашого життя куріння, стреси, шкідливі умови праці та інші фактори, які викликають підвищений артеріальний тиск, надмірну вагу, високі рівні глюкози, інсуліну та тригліцеридів крові. Натомість, ми в змозі подовжити нашу молодість, здоров'я і тривалість життя фізичними вправами та правильним харчуванням (риба, фрукти і овочі, рослинні жири, курятина). Також позитивним виявився вплив освіти і розумової діяльності та, як не дивно, помірне вживання алкоголю (півсклянки натурального вина 1-2 рази на тиждень).
Читайте ще: ДНК людини і банана збігаються на 50%
Отже, наше здоров'я, молодість і довголіття цілком у наших руках. Звичайно, генетична схильність до хвороб існує і підвищує ризики, однак – це не вирок, а скоріше - попередження.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами