Сімейні лікарі, педіатри та отоларингологи приїхали до Чернівців, аби обговорити проблеми діагностики та лікування захворювань органів респіраторної системи у дітей. У міжнародній конференції взяли участь близько 400 лікарів, серед них – медики з Грузії, Польщі, Італії тощо.
Фахівці найбільше уваги приділили тому, як максимально відмовитися від антибіотиків у лікуванні гострих респіраторних вірусних інфекцій.
Іване Чхаїдзе, завідувач Департаменту педіатрії Тбіліського державного медичного університету, медичний директор центральної дитячої лікарні м. Тбілісі: «Ми поділилися з колегами власним досвідом профілактики і лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій без антибіотиків. У Грузії антибактеріальні препарати в аптеках продають тільки за рецептом. Відтоді, як це запрацювало, в рази зменшилася кількість само призначень. А лікарі первинної ланки, діагностуючи ГРВІ, спочатку проводять симптоматичне, патогенне лікування, і тільки якщо воно не дає бажаного результату – приймають рішення про призначення антибіотиків.
Дуже цікаво було дізнатися у колег з України про їх методи лікування синуситів, бо саме при синуситах найчастіше призначають антибіотики без потреби. Українські лікарі теж відмовляються від цього.Також отримали важливий досвід щодо хірургічного видалення аденоїдів. Важливо, що українські та європейські національні протоколи лікування – однакові. Отже, ми рухаємося одним шляхом».
Читайте ще: 75 років Буковинському державному медуніверситету: історія та програма святкування
Лор-лікарка з Казахстану представила у Чернівцях свій підхід у лікуванні ГРВІ. Каже:в основі багатьох респіраторних захворювань лежить паразитарна інфекція.
Гульнара Ериківна, головний позаштатний отоларинголог м. Алмаата: «Дуже важливо лікувати на перший погляд звичайне ГРВІ мультидисциплінарною командою: педіатру, лор-лікарю, пуль монологу. Яна конференції розповіла, що в основі багатьох респіраторних інфекцій лежить паразитарна інфекція, на яку часто ніхто не звертає увагу. Наспрвді ж, паразити знижують імунітет. І лише позбувшись від них, можна подолати і ГРВІ, і синусити».
Про те, як уникнути хронічного тонзиліту і видалення мигдаликів, розповів у Чернівцях Анатолій Косаковський, головний дитячий отоларинголог МОЗ України, Президент асоціації дитячих отоларингологів України:
«Завдяки розробленій спільно з Інститутом електрозварювання ім. Патона НАН України технології високочастотного електрозварювання біологічних тканин у дітей можна проводити операції без крововтрати, а також зберігати органи. Наприклад, замість видалення піднебінних мигдаликів, проводимо всередину цього органа біполярний електрод, який кілька секунд «проварює» мигдалик, і після цього впродовж 3-х тижнів він зменшується. При цьому зберігається його структура і функції, а патогенна флора зникає. Цей метод у майбутньому дозволить повністю відмовитися від тонзилоктомії».
Сьогодні, 18 жовтня, після закінченню конференції буде прийнята резолюція, спрямована на покращення допомоги населенню України із захворюваннями органів респіраторної системи у дітей.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами