До Чернівців приїхали лікарі з 13 областей України, а також з-за кордону, аби поділитися досвідом та обговорити проблеми перинатальної медицини в Україні.
- Конференцію такого рівня проводимо вже утретє. У такий спосіб обмінюємося досвідом, обговорюємо найактуальніші проблеми та методи їх вирішення, - розповіла Інформаційному агентству АСС Олена Кравченко, завідувачка кафедрою акушерства, гінекології і перинатології БДМУ. – Найпоширеніші проблеми як у Чернівецькій області, так і в усіх регіонах України, - невиношування вагітності та ускладнення. Ми плануємо розробити і прийняти резолюцію заходів, які допоможуть всім акушер-гінекологам України поліпшити і здоров`я нації в цілому, і акушерсько-гінекологічні показники.
Медики зауважують: дуже важливо, аби жінки навчилися планувати і готуватися до вагітності. Як зауважує лікар з Молдови, який приїхав на конференцію до Чернівців: відповідальність батьків – запорука успішної вагітності та щасливого материнства.
- Насправді проблеми акушерства і гінекології однакові в усьому світі. Ми прагнемо до того, аби максимально знизити материнську та неонатальну смертність. Хоча, звісно, на виношування вагітності впливає чимало факторів: і соціально-економічний рівень сім`ї, і генетика, і пережиті стреси, і підготовка мам до вагітності, і професіоналізм медиків, які ведуть вагітну, допомагають їй народити та забезпечують медичний супровід новонароджених, - каже Віктор Петров, завідувач акушерським відділом інституту матері та дитини м. Кишинів. – Ми приїхали на конференцію, аби поділитися досвідом проведення перинатального аудиту – оцінки тих станів, які призводять до невиношування вагітності. І ще раз звернути увагу: незапланованих і небажаних вагітностей не повинно бути.
Чернівецькі акушер-гінекологи, у свою чергу, мали можливість поділитися своїми досягненнями за 2018 рік. Серед них – жодного випадку материнської смертності та значне зниження показників перинатальної смертності. Кажуть, працюватимуть ще краще, якщо матимуть більш сучасне медичне обладнання.
- Техніка, наука, медицина – все постійно рухається вперед. Звісно, ми би хотіли крокувати в ногу з часом. Наші лікарі постійно підвищують свій рівень знань. Але нам вкрай необхідне сучасне медичне устаткування, яке допомогло би ще якісніше надавати медичну допомогу, - зазначила Оксана Андрієць, директор Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА. - Ми з нетерпінням очікуємо відкриття перинатального центру. Там буде діяти перинатальне відділення, оснащене найсучаснішим обладнанням. Такого в нашій області ще не було. Тому, гадаю, довгоочікуване відкриття центру значно покращить роботу лікарів та забезпечить максимальний комфорт та високий рівень меддопомоги жінкам та новонародженим малюкам.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами