Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про порядок призначення керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності за результатами конкурсного відбору. Уряд також рекомендує органам місцевого самоврядування запровадити відкриті конкурси на посади директорів шкіл комунальної форми власності. Таке нововведення вже працює у Києві, а з наступного навчального року почне діяти і в Чернівцях.
- Ми до такого експерименту були готові давно. Протягом останніх років із директорами шкіл підписували трудові угоди, тривалістю не більше, ніж три роки, - каже Сергій Мартинюк, начальник управління освіти Чернівецької міської ради. – Наразі ми маємо час до лютого 2016 року, аби розробити всі процедури та розібратися з нюансами нової системи. У Чернівцях є 43 школи. Приблизно у 25% директорів наступного року закінчується трудова угода. Таким чином, дев`ять-десять керманичів шкіл будуть переобрані.
Освітяни планують, що претенденти на крісло директора мають бути вихідцями з цього ж загальноосвітнього навчального закладу.
- Зараз так вдається призначати лише 50% керівників. Інші 50% - освітяни, які працювали або в інших школах, або в управлінні освіти, - пояснює Сергій Васильович. – Треба буде лише вирішити, на який термін обиратимуть вчителів. Є пропозиція – на п`ять років. Але над цим ми ще маємо час подумати. Єдине, із чим не погоджуємося, - залучати до виборів учнів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами