Це потрібно для їх збереження та охорони популяції у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі.
Період початку та закінчення заборони в деяких областях може відрізнятись. Це залежить від погодних умов. У Чернівецькій області вилов раків заборонений з 15 серпня по 30 вересня.
Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Активісти України і Молдови провели спільний сплав Дністром на захист річки від нових ГЕС (ФОТОРЕПОРТАЖ)
"Малорухливість та природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі. Тому звертаюсь до громадян з проханням не нехтувати даною забороною, адже від того, як пройде цей процес, залежить популяція раків у водоймах України", — зазначив Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.
Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. — на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби із застосуванням підсвічування.
За перевищення добової норми вилову раків передбачений штраф від 340 до 680 грн. Крім того, порушник має сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.
Читати ще: По Дністру. Новий туристичний маршрут презентували на Буковині (ФОТО)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами