2019-ий рік продовжить реформи освіти. Педагогів готуватимуть до роботи у перших класах. Також продовжать розвивати опорні школи, які, зокрема, мають вирішити проблему малочисельних старших класів, повідомила керівниця Департаменту освіти та науки Чернівецької ОДА Оксана Палійчук.
- В області четверта частина закладів освіти старшої ланки – 10-11 класи - малочисельні. Це і Заставнівський і Сокирянський райони. Тобто, в одному класі - 5 дітей, в іншому – 7. Це проблема. Бачимо, що чим малочисельніший клас старшої школи – тим гірші результати ЗНО. Тому ми далі даватимемо грошові стимули для розвитку бази закладу, створювати опорні школи, бо малочисельні класи – це не якість, це розпорошення ресурсу. - зазначила О.Палійчук.
Довідково: За останні три роки в області створили 13 опорних закладів та 23 філії, на які виділено понад 19 мільйонів гривень.
Читати ще: Три буковинські школи отримали 85 планшетів для участі в експерименті
Понад 15 мільйонів гривень на розвиток освіти виділено Чернівецькій області із державної субвенції.
Більше 5-и мільйонів гривень виділять на впорядкування шкільних вбиралень.
- В багатьох школах вбиральні та комунікації – на папері, насправді вони часто не працюють. Тому у 2019-му будемо вирішувати цю нагальну проблему. Десь приміщення шкіл не пристосовані, щоб збудувати там вбиральню, десь вже зводиться нова школа. Тому робити вбиральню у старому приміщення немає сенсу. Повністю цю проблему ми вирішити не зможемо, але у 2019-му працюватимемо над цим, - сказала головна освітянка області.
Також за кошти субвенції оснащуватимуть шкільні кабінети. 2019 рік Департамент освіти оголосив роком фізики, тому пріоритет надаватиметься саме цим класам .
У наступному році посилять увагу до доступності буковинських шкіл.
- Мусимо сказати, що по загальних параметрах заклади доступні, є пандуси. Але ці пандуси в більшості не відповідають новим нормам, в наших закладах немає дверей, в які би могла заїхати дитина-візочник. В нас в жодній школі немає підйомника для дитини-візочника, наголошують освітяни.
У 2019-му посилять увагу до булінгу.
- Хто спостерігає такі факти – слід одразу повідомляти керівнику закладу. При навчальному закладі має працювати спеціальна комісія, яка вивчатиме такий факт. Якщо ж реакції немає – повідомляти до Департаменту освіти, - зазначила О.Палійчук.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами