З віком веснянки світлішають: після 30 років стають майже непомітними, а після 40-ка - взагалі зникають.
- Ластовиння – це надмірне накопичення в шкірі пігменту меланіну, який є своєрідним щитом, що охороняє людину від шкідливого впливу сонячного випромінювання. Тому ластовиння частіше виникає у блондинів та рудоволосих людей із голубими очима, - розповідає Ольга Денисенко, професор, завідувачка кафедри дерматовенерології Буковинського державного медичного університету. – Саме влітку під впливом сонячних променів кількість ластовиння у них збільшується.
- Люди народжуються з ластовинням чи воно виникає з часом?
- При народженні ластовиння на шкірі відсутнє. Вперше воно з'являється у віці чотирьох-п`яти років. З віком кількість пігментних плямок зменшується, у старшому віці може повністю зникнути.
- Ольго Іванівно, а чи можна запобігти появі ластовиння?
- Щоб запобігти появі ластовиння у весняно-літній період слід захищати шкіру від сонячного випромінювання. Слід пам’ятати, що найбільш інтенсивним сонячне випромінювання є з 11:00 до 16-17:00, тому в обідні години найкраще перебувати у закритих приміщеннях чи у добре затінених місцях.
Для захисту шкіри від сонячних променів влітку можна використовувати фотозахисні косметичні засоби (креми, лосьйони) з високим ступенем захисту від сонця: з індексом SPF від 15 і більше, а для обличчя – з SPF в 50 одиниць.
- Кажуть, попередити появу ластовиння допомагає дієта…
- Людям, яким не подобаються «цілунки сонця», слід обмежити у своєму раціоні гострі страви, не вживати їжу із синтетичними барвниками.
- Чи є народні методи, наприклад, маски, завдяки яким можна позбутися ластовиння або зробити його менш помітним?
- Узагалі-то, самостійно лікувати будь-які пігментні плями небезпечно, бо деякі з них при подразненні можуть переродитися у злоякісні новоутворення шкіри. Тому насамперед раджу звернутися до лікаря-дерматолога, який поставить точний діагноз і дасть кваліфіковані рекомендації.
Якщо ж лікарі підтвердив наявність саме ластовиння, можна комбінувати використання спеціальної косметики для догляду за шкірою та народні засоби. Зокрема, протирати шкіру двічі на день соком кислої капусти, ріпчастої цибулі, грейпфрута або лимона.
Для відбілювання ластовиння також застосовують маски. Найпростіша – з одного овочу чи фрукту (кульбаба, хрін, огірок, помідор, полуниця, смородина та ін.). Перед використанням овоч чи фрукт необхідно ретельно помити, очистити від шкірки (якщо вона є), порізати кружальцями або подрібнити на тертці (м’ясорубці, блендері) і зробити з отриманої маси маску на обличчя (на 20-30 хвилин), після чого її змити. Потім на обличчя можна нанести сметану і через 10 хвилин змити її теплою водою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами