Віллу, на фасаді якої чітко викарбуване ім’я її першої власниці, збудували у 1910 році. Будівлю звели у стилі класичного модерну. Це був подарунок улюбленій доньці Ользі від православного священника Міроновича, розповіла у коментарі ІА АСС дослідниця, директорка Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського Леся Щербанюк.
«Це була приватна власність. Я знайшла за адресними книгами, що вдова цього священника - Марія Міронович також мала дуже розкішну приватну власність на вулиці Шевченка. Це була родина небідного священника. Так тоді прийнято було називати вілли іменами дружин та доньок», - розповіла Леся Щербанюк.
Сьогодні перед столітньою віллою звели прибудову. Крім того, на самій старовинній будівлі встановили шпилі, які з’єднують її з прибудовою.
Як пояснила ІА АСС Олена Пушкова, начальниця відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міськради, вілла «Ольга» не внесена до переліку архітектурних чи культурних пам’яток міста.
«Ми вже піднімали це питання по архівах, ця вілла і за межами історичних ареалів, і не є в переліку об’єктів культурної спадщини, тому наші повноваження на неї не поширюються. Ми сьогодні корегуємо історико-архітектурний план. На цей рік мало бути виділене фінансування, але воно не виділене. Тому ми зупинили всі науково-дослідні роботи. У складі таких науково-дослідних робіт є можливість взяти на облік нововиявлені пам’ятки. Вілла «Ольга» могла би бути такою пам’яткою, яку ми знайшли тепер, є така можливість по законодавству, але для цього потрібно дослідити предмет охорони такої пам’ятки, що є цінного: або історія, або стилістика архітектурної споруди. Це завдання для науковців, пошуковців і це не може робити відділ охорони культурної спадщини у своїй повсякденній роботі. Ми замовляємо такі дослідження, коли є фінансування», - розповіла Олена Пушкова.
Наші новини є у Facebook
Сьогодні поруч з старовинною віллою «Ольга» активно триває будівництво багатоповерхового готелю.
Як розповіла у коментарі ІА АСС головна архітекторка міста Наталія Хілько, дозвіл на будівництво готелю дали ще у 2014 році. Поки тривало будівництво були внесені зміни щодо поверховості будівлі. Згідно з містобудівною документацією, будівля не має перевищувати п’ятиповерхівок, які розміщені позаду неї. Також передня частина будівлі планувалася чотириповерховою, а підняття поверховості мало бути зроблене позаду, що створило б візуальну пряму лінію вздовж вулиці. А от про прибудову, яка закриває віллу «Ольга», не йшлося.
«Я не знаю, що це за прибудова, на якій підставі здійснюються роботи і чи виходить вона за межі ділянки. Це може встановити тільки державна архітектурно-будівельна інспекція. В проекті цього не було», - розповіла Наталія Хілько.
Вона додала, що віллу знищували впродовж не одного року. Адже у будівлі було декілька орендарів.
«Всі розуміють, якщо будівлю експлуатує один власник, він менше наносить шкоди, ніж коли це здається по приміщеннях орендарям. То її до сьогоднішнього дня знищували. Вона здавалася в оренду Департаментом економіки, там хто що хотів, те й робив», - каже Наталія Хілько.
Наразі у столітньої «Ольги» є декілька власників. Цокольне приміщення – це приватна власність, третій поверх і частково другий – це квартири. Ще частина будівлі, де раніше було розміщене відділення Укрпошти, належить Чернівецькій міськраді. Згідно з інформацією, яка розміщена на сайті Prozoro, наразі його орендує ФОП Олег Кердей.
«Департамент заактував всі пошкодження комунального майна, в нас також є експертний висновок є, що комунальні приміщення пошкоджено, та нанесені збитки, орендар з цим всім ознайомлений проте не вчиняє жодних дій щодо припинення протиправного втручання в комунальну власність. В подальшому будемо звертатись до суду щодо припинення цього безчинства», - розповів ІА АСС директор Департаменту розвитку Чернівецької міськради Віталій Гавриш.
Чи законною є прибудова поруч зі столітньою віллою «Ольга», журналісти ІА АСС спробують з’ясувати в Інспекції державного-архітектурно будівельного контролю міськради. Наразі вийти на зв’язок з працівниками ДАБІ не вдалося.
Читайте також: Зупинити усі роботи: у Чернівцях зібралася робоча група щодо будівництва у сквері на Шептицького
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами