Все частіше буковинці звертаються до фахівців – психологів, аби навчитись боротися із стресом, який виникає і через надто швидкі темпи життя і через складну ситуацію в країні. Захворювання серця, нервової систем і випадіння волосся. Пацієнтів з такими хворобами, які зазвичай буковинці не пов’язують із стресом, останнім часом більшає, констатують фахівці.
Замість того, аби активно готуватись до новорічних свят, Оксана проходить обстеження у лікарів. Шукає причину, чому волосся меншає.
Оксана: «Болюча тема, дуже – дуже, тому що волосся завжди для мене було прикрасою моєї зовнішності, воно завжди було в мене густе, гарне, а зараз я дуже комплексую».
Лікар Ірина Прохорова констатує: і чоловіків, і жінок, які скаржаться на випадіння волосся більшає.
Ірина Прохорова, лікар – дерматовенеролог обласного шкірновенерологічного диспансеру: «Тенденція спостерігається, бо одна з вагомих причини випадіння волосся - є наявність стресової ситуації, якогось нервового напруження».
Лікар каже, нерідко буковинці не надають цій проблемі належної уваги. Купують розрекламовані засоби зміцнення волосся і лишень коли починається тотальне облисіння – поспішають до фахівця. Насправді, кажуть лікарі, саме волосся – найперший індикатор того, що відбувається в організмі. Як приклад наводять давню українську традицію – парубок обирав дівчину з найгарнішою косою. Науково це обґрунтовано: найнеобхідніше - вітаміни, мікроелементи, кисень спочатку постачаються найважливішим органам організму і в останню чергу волоссю.
Тож випадіння може сигналізувати про дуже серйозні хвороби.
Андрій Мацкуляк, завдиспансерним відділенням обласного шкірновенерологічного диспансеру: «Причин випадіння волосся дуже багато - одна з них може бути нервовий стрес, але ця проблема настільки різностороння і настільки багато причин виникнення випадіння волосся перед тим, як займатись лікуванням алопеції, ми направляємо хворого на детальне обстеження, бо дуже важливе значення мають висновки зі сторони суміжних спеціалістів».
Зміна гормонального фону, як наслідок захворювання ендокринних органів – одна з причин. А ще – анемія і хвороби шлунково-кишкового тракту. Якщо внутрішні органи працюють недостатньо, то організм недотримує важливі мікроелементи і вітаміни. Сучасне обладнання значно пришвидшує процес лікування. А чимало харчів допомагають вийти з депресії, та все це за умови, що пацієнт не забарився із консультацією фахівця.
Наталія Бочарова, дієтолог: «Потрібно вживати в їжу продукти, які сприяють виробленню серотоніну – гормону щастя. Які не дозволятимуть нам так впадати у зимову депресію, це продукти багаті на триптофан: м'ясо індички, червона риба, оселедець, банани, із звичайно найсмачніше з цього – шматочок чорного шоколаду».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами