У Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Михайла Івасюка відбулося щорічне відкриття виставки, яка присвячена "1031-й річниці Хрещення Русі-України".
На виставці представлені наукові та науково-популярні видання з історії християнства, матеріальної й духовної культури України-Русі, історично-документальна література, де вперше згадано про хрещення Київської Русі, наукові розвідки, монографії, часописи, розповідає завідувачка відділу обслуговування користувачів Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка Марина Ріга.
Читати ще: У Вижниці відбудеться показ гуцульського одягу та прикрас
"Я дуже вдячна князю Володимиру та княгині Ользі, завдяки їм ми маємо віру, культуру та рідну мову! Ця виставка важлива як для духовного збагачення, так і для розвитку світогляду людей", - запевняє відвідувачка бібліотеки пані Марія.
Виставку можна буде відвідати протягом місяця. Працівники бібліотеки запрошують всіх охочих.
Для відвідувачів проведуть безкоштовну екскурсію у бібліотеці, презентують виставки, розкажуть та покажуть найцікавіші матеріали.
"Ми відкриті для всіх. Ми маємо матеріали як для діток, так і для дорослих. Запрошуємо відвідати нашу бібліотеку. Будемо дуже вам раді", - закликає директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка Наталія Філяк.
Довідково:
У 986 році Володимир Великий приймав послів від католиків до мусульман та іудеїв. Вони пропонували князю прийняти свою віру. Згідно з літописом, князь Володимир надав перевагу християнству, проаналізувавши перед тим кожну з релігій. За легендою, князь Володимир тяжко захворів і осліп, а після свого хрещення зцілився, тому і вирішив охрестити всю Київську Русь.
За літописами, ми знаємо, що християнство на українські землі прийшло раніше: у 882 році князь Аскольд намагався запровадити цю віру, а пізніше у 955 році бабуся Володимира княгиня Ольга проповідувала християнство.
Сам Володимир хрестився в Херсонесі, там він збудував церкву святого Василя – саме таке ім'я Володимиру дали при хрещенні. Повернувшись до Києва, князь також охрестив своїх синів і підданих, а потім знищив усі язичницькі ідоли та вівтарі. На стародавньому капищі також було збудовано церкву святого Василя, а потім і Десятинну. З історичних літописів відомо, що кияни спускалися до Дніпра, щоб охреститися саме на місці сучасної Поштової площі в Києві.
Зауважимо, що в сучасній Україні День Хрещення Київської Русі-України щорічно відзначається 28 липня та є державним святом. Засновано його було у 2008 році указом президента Віктора Ющенка. А обрали саме таку дату невипадково, оскільки це день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира.
Читати також: На Буковині готують першу в Україні виставку, адаптовану для осіб з вадами слуху
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами