А «Бюджет ініціатив» дозволяє втілити у життя ще більше ідей. Щоправда, якщо цьому не перешкоджають затяжні бюрократичні процедури. Чому виграні проекти ще не втілені в життя, та як у таких умовах мотивувати чернівчан, «Впливовому АССпекту» розповіла Яна Брус, громадська активістка з Чернівців.
- Моя свідома громадянська позиція прокинулася тоді, коли я переїхала у власну квартиру в новобудові зі створеним ОСББ та повною відсутністю послуг, за які я оплачувала. Тоді, об’єднавшись з сусідами, ми змінили керуючого і самі почали займатися життєдіяльністю свого будинку. За дуже короткий час це принесло вагомі результати.
- Що саме вдалося зробити?
- Коли стала головою правління будинку, відчула підтримку сусідів та зрозуміла, що мушу довести незавершені справи будинку до ладу. З часом, познайомившись з іншими небайдужими та ініціативними мешканцями, почали думати, як навести лад у нашому щільно забудованому мікрорайоні. Шукали клаптик землі для організації корисного дозвілля для сотень дітей. Бо складалося враження, що у нас тільки будинки і машини - жодного місця для активного відпочинку. Так народився наш перший проект «Бюджету ініціатив» - багатофункціональний спортивний майданчик «Будівельників-Миру» . Над його створенням працювала ініціативна група з 14 чоловік, які власноруч зробили проект, візуалізацію, кошторис та агітаційні рекламні ролики для голосування. І наші старання принесли перемогу.
А далі прийняли рішення подати наступний великий проект підземних смітників «EkoDreaM». Він теж приніс нам перемогу - залучили ще один бюджетний мільйон на розвиток нашого молодого мікрорайону.
- Яно, як сприймають чернівчани те, що варто брати на себе ініціативу?
- У ситуації, яка багато років складається в місті, чернівчани активно підтримують ініціативи один одного , адже це - одна з небагатьох можливостей покращити наше місто спільними зусиллями.
Звісно, будь-яка ініціатива – це відповідальність, яка перш за все лягає на плечі ініціатора. Але варто ризикнути, якщо хочеш щось змінити, зробити затишним дім і двір для своїх дітей. На щастя, у мене є однодумці, які мене підтримують і допомагають.
Читайте ще: Впливовий АССпект: Про благоустрій спальних мікрорайонів
- А чи підтримують чиновники?
- На жаль, у переважній більшості чиновники саботують ініціативи громади, їм вона відверто непотрібна, їх влаштовує поточна ситуація, коли не треба напрягатися та докладати зусиль. Як у тому мультику: «И так сойдет...». Саме через таку байдужість жоден наш проект досі до кінця не реалізовано.
Спортмайданчик переміг ще у 2017 році, але наразі реалізований на 50%: не вклалися у запланований кошторис. 11 березня 2019 року його дофінансували з перерозподілу залишків коштів. Тож ми сподіваємося, що цього року все-таки матимемо спортивний майданчик.
Щодо підземних смітників, то цей проект переміг у 2018 році. Наразі вже працюють над виготовленням проектно-кошторисної документації. Сподіваюсь, із реалізацією цього проекту проблем не буде.
- Розкажіть, чого найбільше бракує зараз, аби далі впроваджувати громадські ініціативи?
- Особисто мені - віри. Бо коли постійно борешся то з чиновниками, то з думкою мешканців, які бачать байдужість посадовців, головне - самій не впасти у паніку та не опустити рук.
Крім того, мені бракує вільного часу, адже через супротив деяких чиновників доводиться докладати величезні зусилля для реалізації ідеї.
- Над чим зараз працюєте?
- Намагаємось завершити 2 попередніх проекти та вже думаємо над ідеєю нових, адже незважаючи ні на що, ми оптимістично налаштовані. Маємо уже досвід та розуміння, як використати можливості «Бюджету ініціатив». А реалізація попередніх наших задумів допоможе й іншим мешканцям Чернівців повірити у власні сили та не боятися відповідальності.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами