Інформаційне агентство АСС продовжує рубрику - «Впливовий АССпект». Ми знаходимо співрозмовників, які зможуть дати відповіді на запитання, які Вас хвилюють. Ексклюзиви від АСС - тільки для Вас!
Благоустрій мікрорайону – в руках його жителів. У цьому переконалися мешканці Гравітону на власному прикладі. Тут почали ремонтувати міжбудинкові проїзди, створюють «Алею небайдужості», а активні мешканці вже розробили проект перетворення занедбаного стадіону на громадський простір. Як віддалений від центру спальний район Чернівців перетворити на сучасну та комфортну територію для проживання, «Впливовому АССпекту» розповіла Оксана Филипчук, членкиня ініціативної групи «Активний Гравітон».
- У мікрорайоні «Гравітон» мешкаю 3,5 роки. Коли переїхала сюди, була вражена тим, що тут немає жодного скверу чи зеленої зони для прогулянок і відпочинку. Більшість мам з маленькими дітьми «товчуться» біля «Водограю», де поруч – 2 дороги, немає майданчика, багато людей. Дивувалася: невже усім байдуже?.. – каже Оксана Филипчук. – Знайти відповідь на це питання допомогли соцмережі, зокрема, відкрита група на Фейсбуці «Активний Гравітон». Я почала стукати у закриті двері, не соромилася запитувати про те, чого не розуміла, і скрізь знаходила відповіді. Звісно, критикувати було би легше. Але я разом з іншими небайдужими мешканцями мікрорайону обрали іншу позицію.
- Чим особливий мікрорайон «Гравітон»?
- Район відрізняється від інших у першу чергу відсутністю зеленої зони для відпочинку, спортмайданчиків і будинку культури. Окрім того, катастрофічно бракує дитячих садочків (тут всього 1 дитсадок, до якого постійні черги!). Попри те, що мікрорайон розташований неподалік річки Прут, цивілізованого виходу до річки та облаштованого пляжу немає.
Та в першу чергу ініціативна група акцентувала увагу на найпобутовішій проблемі – відсутності нормального дорожнього покриття у міжбудинкових проїздах. Тому Інна Головченко подала на «Бюджет участі» свій проект ремонту прибудинкової території біля будинку №251, а я запропонувала створити «Алею небайдужості». І обидва наших проекти були підтримані.
- Оксано, а чому саме така назва – «Алея небайдужості»?
- Це – найпопулярніша дорога на Гравітоні, яка веде до дитячої поліклініки, ринку, супермаркету. Одного разу задля експерименту порахувала, що за годину нею проходить 900 людей, з них 20 – з дитячими візками. Власне у мене сталося на цій дорозі ЧП: через глибокі вибоїни розламався дитячий візок – люлька з дитиною впала просто на землю. І, що було прикро: ніхто з перехожих не запропонував допомогу. Тоді я усвідомила: зміни можливі лише за умови, що кожен із нас буде небайдужим. Підготувала проект «Алея небайдужості», у якому запропонувала викласти дорогу плиткою, встановити тут антивандальні лавиці та ліхтарі, зробити невеличку зону відпочинку біля дитячої поліклініки. Не сумнівалася: перемогти у «Бюджеті участі» можливо тільки за допомогою небайдужих людей.
У результаті на реалізацію проекту з міського бюджету було виділено 590 тис. грн. і вже до кінця літа очікуємо відкриття Алеї.
Читайте ще: На Гравітоні люди торгують... під ковшами екскаваторів
- Як відреагували мешканці мікрорайону на таку ініціативу і чи охоче збирали підписи?
- Я часто чула: «Це не має змісту!», «Я не буду нічого підписувати!». Принципово збирала реальні підписи. Звісно, це був певний ризик, бо тоді люди ще не знали, що таке «Бюджет участі», а повинні були залишити номер і серію свого паспорту, адресу, телефон. Були такі, які не вірили в те, що Алея буде, до того моменту, поки не заїхали екскаватори і не почали міняти бордюри. Але нині робота кипить. І кожен, хто тоді поставив свій підпис, знає, що зробив це не даремно.
- Чи маєте нові плани щодо благоустрою Гравітону?
- Так, ми знову подали проект на «Бюджет участі». Цього разу його авторка – Ірина Лакуста. Вона разом з однодумцями розробила проект громадського простору у дворах між будинками № 273, 279, 285. Зараз там велика вільна ділянка, витоптаний стадіон, немає жодних умов для дітей. Тож активісти вирішили створити там зону відпочинку, на якій комфортно було би людям різного віку: і малечі, і підліткам, і бабусям та дідусям. Окрім того, за будинками є необлаштована зона, на якій полюбляють вигулювати собак. Нам би хотілося обладнати її тренажерами, зробити комфортнішою для тренування і вигулу тварин.
До речі, за цей проект мешканці Гравітону підписувалися залюбки. Бо після «Алеї небайдужості» повірили в те, що громада може багато чого досягнути.
Вам буде цікаво: На "Гравітоні" спортивно-оздоровчого комплексу не буде. Поки що
- Оксано, тож наш комфорт і благоустрій – у наших власних руках?
- Принаймні, у нашій активній позиції. Не варто нарікати і звинувачувати когось. Бачите відкритий люк чи затертий пішохідний перехід - зателефонуйте до міськШЕПу, пошкоджені мережі – звернуться до ЖРЕПу. Принаймні, нашій ініціативній групі ніде ніхто не відмовляв. Навпаки, пояснювали, переадресовували, давали поради. Небайдужість – це те, що реально може змінити нашу свідомість і наше життя.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами