У Чернівцях діє єдиний в Україні обласний центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи. Під одним дахом функціонує комплексна система, в якій задіяні абсолютно всі можливості реабілітації - медична, соціальна, педагогічна, психологічна. Скільки дітей потребують такої реабілітації та що пропонує їм центр, «Впливовому АССпекту» розповів Антон Казанський, в.о. директора Чернівецького обласного центру медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи.
- У нашому Центрі лікуються діти з ураженням нервової системи, порушеннями функції опорно-рухового апарату, порушеннями або розладами психіки. Близько 15 тисяч дітей з органічним ураженням нервової системи, 70% з них потребують саме такого лікування, яке проводиться у Центрі, щоби отримати шанс не стати інвалідом.
Читайте ще: Унікальні кімнати для реабілітації дітей з інвалідністю відкрили у Чернівцях
- Тобто інвалідність можна попередити?
- Так. Перший рік життя дитини - це «золотий період», коли вона багато чому встигає навчитися. Якщо є найменша загроза розвитку будь-яких вад, навіть якщо симптоматично вони не дають про себе знати, саме в цей час найкраще братися за корекцію.
Інтенсивне відновне лікування, яке надається в Центрі, має бути розпочате у перші три роки життя. Завдяки цьому у 70% випадків можна зменшити розвиток важкого органічного дефекту. Головне, щоби батьки не затягували з лікуванням, а вчасно зверталися до лікарів.
У центрі пацієнт отримує консультацію невролога, психіатра, ортопеда, медичного психолога та педіатра. Також проходить усі необхідні обстеження нервової системи.
- Скільки триває стаціонарне лікування і які процедури отримує дитина?
- Для кожної дитини, яка поступає до нашого центру на реабілітацію, розробляється індивідуальна програма. Мама цілодобово перебуває разом з дитиною, до того ж, обоє забезпечені безкоштовним триразовим харчуванням.
Маленьким пацієнтам проводять фізпроцедури, гімнастику, роблять масажі, ароматерапію тощо. Тут є тренажерні зали, зали для корекції ходи, занять музикою та хореографією, зали лікувальної фізкультури.
Вам буде цікаво: У Чернівцях відкрили єдиний в області лікувальний басейн
Працюємо за німецькою методикою. Ця модель називається тандем «Дитина, сім'я, фахівець». Використовуємо також власні методики з навчання дитини підводитися на ніжки та ходити самостійно, запроваджуємо чеську методику бобат-терапії.
Коментар
Олена Годованюк, завідуюча поліклінічним відділенням Чернівецького обласного центру медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи, дитячий невролог вищої категорії:
- Найчастіше до нас на лікування потрапляють пацієнти, хворі на дитячий церебральний параліч та паралітичний синдром. Це, як правило, наслідки родових травм, вроджених вад розвитку нервової системи.
Також чималу групу пацієнтів складають діти із затримкою психомовного розвитку, розладами поведінки та емоцій, аутизмом.
Кожен день наших маленьких пацієнтів розписаний буквально похвилинно. Наприклад, від 9:00 до 9:30 - масаж, о 9:45 – уже лікувальна фізкультура – і так до 15:00. Протягом двох тижнів реабілітації діти отримують близько 10-ти процедур.
Чим менша дитина, тим краще вона піддається реабілітації, тим потужніші компенсаторні можливості її головного мозку. Неушкоджені патологічними процесами ділянки мозку можуть взяти на себе навантаження тих, які страждають. Запускаються так звані приховані резерви. Важливо не проґавити цей час. На жаль, лежачу трирічну дитину вже дуже важко поставити на ноги.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами