В програмі "Суть Речей" на радіо "Станція" 103,2 ФМ начальник освіти Чернівецької міської ради Сергій Мартинюк розповів про нетрадиційні методи навчання в школах Чернівців.
Сергій Мартинюк: Мабуть, велосипед педагогам у викладанні якогось предмету важко вигадати. Намагаємося тримати руку на пульсі, все, що передове, пробуємо застосувати. Використання нових технологій в плані інтернет-інформації.
Мабуть, один з такий найпотужніших, найкращих, найкорисніших моментів наша спеціалізована школа №22. Працює в англомовному проекті, де нашу школу знають ледь не півсвіту. Тобто працюючи в певному проекті, наші педагоги їздять на різні тренінги, семінари, дітки так само працюють, вивчають, показують свої знання. Відповідно нашу школу знають ну не у всій Європі, але досить багато.
Людмила Григорчук: Що це дітям дає?
Сергій Мартинюк:Спілкування, це отриманні інформації з інших держав, коли ти спілкуєшся з однолітками. Просте спілкування дає багато корисної інформації, коли діти можуть порівняти з чим і як працюють.
Другий, на мою думку, грандіозний проект. Це так званий проект енергоефективності. 30 навчальних закладів міста попали в чернівецько-європейську програму енергоефективності, де частково залучають кошти європейських партнерів. Наші заклади будуть переобладнані, модифіковані, з усіма вимогами сучасної енергоефективності. Це утеплення стін, вікон, підлоги, горищ. Ми отримаємо абсолютно нові сучасні заклади, в яких енергоспоживання буде скорочене більш ніж на половину
Людмила Григорчук: Скільки часу для цього потрібно?
Сергій Мартинюк:В 16-ому році основну роботу проведемо. Ми вже досить в 15-ому році ми проводили підготовчу роботу, визначалися, проводили енергоаудит. Дивилися, де краще це зробити, де ефективніше. Я свято вірю, що це буде прорив. 30 навчальних закладів задіяно. Це школи і садочки.
Людмила Григорчук: що ще маємо: Інтелект-класи, нетрадиційні методи? Наші діти вчаться вже не так, як ми вчились.
Сергій Мартинюк:Це є в початковій школі такі речі. Якогось такого революційного, що такого немає ніде в світі, в Європі, в Україні, мабуть, такого немає. Тепер абсолютно інші діти. Без знання англійської мови важко уявити сучасну молоду людину. Управління освіти розробляє і я вірю, що в грудні затвердимо на сесії міськради програму розвитку англійської мови на 2016-2020 роки. Наша мета до 2020 року, щоб кожен випускник нашої Чернівецької школи міг нормально спілкуватись англійською мовою. Треба профінансувати, організаційно розробити програму, чим ми на даний момент і займаємося.
Людмила Григорчук: що для цього треба? Треба більше людей? Книги нові?
Сергій Мартинюк: Ми будемо залучати як волонтерські організації. Це все в комплексі, дві книжки нічого не вирішать, п’ять педагогів не вирішать, дві додаткових години не вирішать. Це буде комплексний підхід, в якому ми запропонуємо. Різні варіанти розглядаємо на даний момент. Як варіант буде створений позашкільний лінгвістичний центр. Так як в нас є станція юних техніків, пласт, екологічний центр і інші, то ми щиро сподіваємось, що буде створений англомовний лінгвістичний центр, де діти зможуть спілкуватись, розвивати свої знання англійської мови. Ще один такий досить революційний прорив, який я бачу, це розвиток фізичної культури. Наші діти стали хворобливі, недостатньо такими загартованими, міцними тілом і духом. Тому буквально десь місяць тому прийнята комплексна програма розвитку плавання у місті Чернівці. Маємо з цим проблеми, бо немає де плавати. Ми свято віримо, що в 27-ій школі запрацює наш на даний момент єдиний басейн в загальноосвітньому навчальному закладі. Є уже програма розвитку плавання.
Людмила Григорчук: Як зараз викручуєтесь?
Сергій Мартинюк: На даний момент ми співпрацюємо з комерційними басейнами. Де ми маємо управління освіти, заклади мають пільгові тарифи для занять плавання. З ними займається професійний тренер, яка навчає діток. Поки це не є масово. Лиш прилеглі школи можуть це використовувати. Я свято вірю, що зможемо цю програму розвинути і наші діти закінчуватимуть школу здоровими – раз, і з умінням плавати - два.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами