У Західних регіонах досі немає перинатальних центрів. Медики з різних областей України та з-за кордону завітали у Чернівці на конференцію, аби обговори проблеми, які впливають на показники малюкової смертності. Говорили також про інноваційні технології і можливість їх запровадження.
Тетяна Знаменська, заступник директора «Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України»: «Відкриття перинатального центру в Чернівецькій області - це проблема саме Західного регіону, тому що на сьогодні, як я вже казала, у нас немає у Західному регіоні пренатальних центрів».
Професор Тетяна Знаменська, яка завітала у Чернівці з Києва, розповідає про питання, яке досі не вирішено на Буковині. Медикам області значно легше буде боротися із найважчими недугами і рятувати маленькі життя, коли у місті з’явиться перинатальний центр. Поки - що точної дати відкриття закладу медики не озвучують.
Тетяна Знаменська, заступник директора «Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України»: «Це було пов’язано з тим, що фінансування яке мали виділити на пренатальний центр повинно відбутися в 15 році. у зв’язку з подіями на Сході, зрозуміло, кошти пішли всі туди. Тому наше завдання звернути увагу держави, аби було фінансування саме на ці регіони».
Людмила Кузьменко, обласний позаштатний неонатолог: «Показники смертності по нашому регіону не є дуже високими, порівняно з країною в цілому. Але нам є над чим працювати. Не все залежить від обладнання, стін, перинатального центру. Дуже багато залежить від кадрового потенціалу, наскільки підготовлені лікарі, наскільки знаємо нові проблеми».
Саме, аби дізнатися про них та інноваційні технології лікарі із-закордону та різних областей України завітали у Чернівці на науково-практичну конференцію. Серед них були й представники зі Східних областей.
Тетяна Неклюдова, педіатр (м. Слов’янськ): «Ми дуже раді, що нас запросили, що ми побували на Західній Україні. Тут ми вперше, звичайно зараз проблеми материнської та дитячої смертності – найважливіші. Проблеми забезпечення медикаментами, проблеми обладнання – це, напевно, для всіх медичних закладів – найважливіше».
Медики сподіваються, що знання, здобуті на конференції, вдасться застосувати практично.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами