З понеділка. Почати займатися спортом, перейти на здорове харчування, почати більше читати, записатися на курси англійської. Щоб обзавестися корисними звичками, часто доводиться долати труднощі, а тому і часто відкладати велике початок на потім.
Змінити наші звички – значить, змінити життя, говорить відомий блогер з продуктивності Лео Бабаута. Він озвучив п'ять простих кроків, як швидко і безболісно змінити свої звички, передає rabota.ua.
Супермаленький старт
Фокусуйтеся тільки на одній звичці і починайте з дуже маленького кроку. Просто медитуйте протягом 2 хвилин. Просто пишіть протягом 5 хвилин. Просто зробіть 5 віджимань тощо.
Якщо ви починаєте з малого, ви не так сильно опиратиметеся старту. А це – найскладніша частина.
Раніше я говорив собі: "Просто одягни взуття і виходь за двері". Саме так я сформував звичку бігати. Пізніше я зміг пробігти кілька марафонів і ультрамарафон. Для медитації я говорю собі: "Просто сідай на подушку", радить Бабаута.
Виключіть вибір
Не обмірковуйте нову звичку щодня. Заздалегідь вирішите робити це щодня в один і той же час, принаймні, протягом місяця. Придумайте тригер з вашого повсякденного життя (наприклад, пробудження, душ, приготування кави, обідня перерва, що завгодно).
Використовуйте це як момент "коли". Наприклад, "коли я прокинусь, я медитуватиму протягом 2 хвилин". Помістіть письмові нагадування поруч з тим місцем, де розташований ваш тригер, наприклад, кавоварка або двері до ванної.
Головне – прийняти рішення робити це щодня, а потім просто слідувати наміченому, не замислюючись кожної хвилини.
Додайте відповідальності перед кимось
Знайдіть принаймні одну людину, якій ви зможете розповідати про свої успіхи і почуватимете відповідальність перед нею. Це може бути група друзів або партнер за бігом. Неважливо, як ви це організуєте, але це допомагатиме вам дотримуватися плану.
Зробіть звичку розвагою
Не ставтеся до звички як до обов'язку. Придумайте, як ви зможете насолоджуватися нею. Нове заняття набагато імовірніше перетвориться на звичку, якщо ви зосередитеся на моментах, які вам подобаються, а не просто намагатиметеся швидше викреслити його з вашого списку справ.
Розберіться в причинах
Розберіться, чому ви хочете завести цю звичку? Ви хочете допомогти комусь? Ви робите це заради себе, щоб бути здоровішим або щасливішим? Якщо ви просто робите це, тому що вважаєте, що повинні, або тому, що це звучить круто, звичка може довго не протриматися. Подумайте про свої глибинні причини, радить блогер.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами