У номінації "Традиційна Маланка" цьогоріч журі віддали перевагу "Горбівській Маланці", тож було б логічно, щоб саме цей колектив представив Україну на етнокарнавалі у Словенії, який відбудеться у лютому, зазначила у програмі Суть Речей на Радіо 10 Оксана Лелюк, засновниця та організаторка фестивалю Маланок.
Нагадаємо, що запрошення на карнавал отримали учасники "Маланка-фест 2020", який пройшов у Чернівцях 12 січня.
"Ми офіційно запрошені, який це буде колектив, ще будемо радитися, але, я думаю, що було б логічно, якщо запрошуються саме учасники фестивалю, а саме так відбулося запрошення, то це має бути той колектив, який у традиційній Маланці зайняв перше місце. Це, напевне, логічно. Зараз якраз займаємося організацією поїздки. Це, зрозуміло, що потребує окремих зусиль. Очевидно, це буде Горбівська Маланка. Тому що саме вони, на думку журі, стали цього року найкращими", - сказала Оксана Лелюк.
"Горбівську Маланку" на фестивалі у Чернівцях представили близько 250 учасників колективу. Це був найбільший колектив за кількістю учасників на фестивалі Маланок цьогоріч, однак перемогу члени журі Маланці з Горбової віддали не за це, сказав у програмі Суть Речей на Радіо 10 Микола Шкрібляк, голова журі фестивалю, етнограф.
"Звісно журі, коли оцінювало традиційну Маланку і нам демонстрували свою майстерність, красу своєї Маланки, люди з Горбової, то, можливо, люди більше звернули увагу на те, що діялося під сценою, тобто дуже багато маланкарів з Горбової перебували під сценою, але це було як доповнення, це було як картинка. Це була така енергетика горбівської Маланки. Насправді оцінювалося те, що відбувалося на сцені", - пояснив Микола Шкрібляк.
Голова журі зазначив, що на сцені відбувалося справжнє традиційне дійство, з чотирма танцями, музичним супроводом, який змінювався, все це було відтворено правдиво, реалістично, коли приходять маланкарі в двір, як вони вінчують та вшановують дівчину, якщо вона є.
"Потім всі ці елементи традиційної румунської Маланки, були відтворені не лише правдиво, але й дуже майстерно. Горбівська Маланка, вона, по суті, має у своєму колективі дуже багато аматорів, які є учасниками народного аматорського ансамблю танцю, там три колективи, якими керує одна родина. І за це ми їм вдячні, це наша гордість. Вони вже артисти, вони знають, як себе на сцені поводити, вони вже знають, як відтворити це правдиво. Ну і ще, вони традиційну Маланку щороку відтворюють у себе в селі, на своїх кутах, вони цим живуть. Вони є носіями цієї традиції. Це не навчене аматорство, це не написаний сценарій, а відтворений. Ми їм за це вдячні, так само і суховерхівській Маланці, яка взяла у нас друге місце і третє місце узяв колектив з Бузовиці, Кельменецького району", - розповів Микола Шкрібляк.
Читайте також: Фестиваль Маланок 2020: як це було (ВІДЕО)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами