14 квітня на економічному факультеті Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича відбулася ІІІ міжнародна науково-практична конференція «Фінансові інструменти сталого розвитку економіки». Участь у онлайн-дискусіях взяли 150 науковців з Норвегії, Латвії, Польщі, Словаччини, Румунії, Бразилії, Непалу та з-понад 30 закладів вищої освіти та наукових інститутів України. Про це кореспонденту ІА АСС розповів декан економічного факультету ЧНУ Руслан Білоскурський.
«Ця конференція є першою у серії заходів, присвячених 50-літтю економічного факультету. Проте традиції вищої економічної освіти у Чернівецькому університеті зароджувалися ще на початку ХХ століття. Так, у 1909-1911 роках в університеті працював всесвітньовідомий економіст Йозеф Алоіз Шумпетер. Тут він написав свою фундаментальну працю «Теорія економічного розвитку». І те, що сьогодні розглядаються теми, які перегукуються з його спадщиною – це і фінансування стартапів, розвиток малого і середнього бізнесу – дуже важливо, оскільки ці теми за багато років не втратили своєї актуальності. Малий та середній бізнес – це ті види підприємницької діяльності, які з одного боку створюють робочі місця і диверсифікують різні напрями економічної діяльності, а з іншого боку – формують середній клас, який є основою громадянського суспільства. Тому такі дискурси дозволяють науковцям отримувати нові ідеї й аналізувати, як вони реалізують їх в Україні та інших країнах світу», - розповів декан факультету.
Читайте наші новини в Instagram
Іноземні науковці ділилися з українським колегами й досвідом залучення інвестицій для малих і середніх підприємців. Мова йшла про те, як презентувати свій бізнес та утримати інвестора.
«Загальна тенденція говорить про те, що для виходу з кризи вкрай важливим є поняття пожвавлення підприємництва, малого і середнього бізнесу. Те, що сьогодні обговорюється на конференції – це саме фінансові інструменти і можливості для цього. А тут є багато різних інструментів, починаючи від кредитування і дієвих програм для малого бізнесу, закінчуючи іншими формами фінансування, зокрема й залучення інвестицій», - додав Руслан Білоскурський.
Не оминули учасники конференції і теми бізнесу під час пандемії. Зокрема, про це говорили латвійські науковці.
«Іноземні науковці намагаються будувати свої дослідження відповідно до найактуальніших викликів сучасності, - каже доцентка кафедри фінансів і кредиту економічного факультету Ірина Ткачук. - Мова йде про глобальну кризу, спричинену пандемією. Цікавим було дослідження, яке представляв колектив авторів з Латвії. Вони опрацювали велику базу даних і, власне, мова йде про боротьбу з наслідками пандемії, зокрема про страхування від ризиків. Маючи велику базу даних, вони готові з нами поділитися своїми дослідженнями».
Читайте також всі новини Чернівців.
За словами декана економічного факультету Руслана Білоскурського, в межах святкування 50-річчя факультету, тут планують провести ще декілька панельних дискусій, а також, за умови послаблення карантинних обмежень, відбудеться й урочиста академія.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами