Голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук висловився про керівництво Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської.
Зокрема, на особистій сторінці у Facebook Сергій Осачук написав:
«116 річниця нового міського театру у Чернівцях, ще трохи і струсимо з нього комсомольське літочислення театральних сезонів, цей храм Мельпомени заслуговує на кращого директора!»
Водночас, директор-художній керівник театру Юрій Марчак у коментарі Інформаційному агентству АСС повідомив, що про допис голови Чернівецької ОДА почув вперше.
«Конфліктів з ОДА та Осачуком я не маю. Колись в 2015 році ми мали різні погляди на герб, який знаходиться при вході в театр, на облаштування кафе та те, чому ми рахуємо 90-ий театральний сезон, а не 115. Але ці протиріччя між нами в минулому, відійшли. Чому зараз підняли це питання - не знаю. Звичайно, якщо Сергій Осачук бачить когось іншого на цій посаді - хай шукає», - сказав Юрій Марчак.
Нагадаємо, фахівці вже тривалий час дискутують, коли був перший театральний сезон у Чернівецькому муздрамтеатрі. Митці та науковці Буковини дедалі частіше висловлюють думку про те, що насправді театральних сезонів у чернівецькому театрі було не 90, а більше сотні. Як раніше розповів ІА АСС художник Олег Любківський, наразі відлік театральних сезонів ведеться не із першого дня роботи театру (1905 рік), а з приходом у Чернівці радянської влади.
Чому відлік театральних сезонів розпочали саме з 1931 року, пояснював директор театру ім. О. Кобилянської Юрій Марчак. За його словами, саме у цьому році в місті Харкові сформувалася професійна група акторів, яка згодом розпочала свою роботу в Чернівцях.
«Колектив театру народився у 1931 році в місті Харкові. А коли Північну Буковину приєднали до України, вони переїхали в Чернівці. 14 січня 1941 року відбулася вистава «Лісова пісня» - одна із перших прем’єр професійного театру на Буковині. Саме тому відлік театральних сезонів ведеться з 1931 року – із дати народження колективу театру. До того часу, за періоду Австрії та Румунії, були різні колективи у приміщенні нашого театру: був і єврейський, і український. Але це були самодіяльні театри»
Водночас, у театрі відзначають річницю із дня заснування самої будівлі театру. Цьогоріч це 116 років.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами