Село Брусниця Кіцманського району стало одним із з перших в Україні, де виявили хворих на коронавірус. Станом на 24 березня у 7 місцевих жителів діагностовано COVID-19, пише Кіцмань City.
При чому перша хвора, 33-річна Тетяна Вишиван, померла ввечері 16 березня в інфекційному відділенні Чернівецької обласної клінічної лікарні, а підтвердження про те, що вона була інфікована саме коронавірусом, надійшли з лабораторії 17 березня. Одразу після цього почали визначати контактних осіб, у шести людей діагноз підтвердився. Ці люди також контактували із рідними та односельцями, тому у селах Брусниця і Кальнівці (яке розміщене зовсім поряд) вирішили запровадити особливий режим в'їзду та виїзду.
На трасі з обох боків села встановили два санітарно-карантинні пости, де цілодобово чергують поліція, рятувальники та Нацгвардія. Вони працюватимуть до особливого розпорядження обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, пояснив Віктор Гуцуляк — начальник Кіцманського районного сектору Управління ДСНС України в Чернівецькій області.
— Пропускають лише автомобілі з продуктами, пошту, людей, які їдуть на роботу (зокрема, медиків, правоохоронців і т.д.), — розповідає сільський голова Іван Загарія. — У продуктових магазинах все є, хліба іноді не вистачає — чи менше завозять, чи люди більше купують. В перші дні була можливість об’їхати пости, але ті бокові дороги вже перекопані. Проте пішки, велосипедом можна вийти з села. Взагалі люди не панікують, ходять, кому треба, вулицями, у магазини. Хоч спершу, коли виявили хворих, місцеві жителі злякалися. Ми закликали і закликаємо людей по можливості самоізолюватися, особливо обмежити свої контакти тим, хто приїхав з-за кордону або відчуває симптоми застуди.
— Скарг на стан здоров’я від жителів сіл Брусниця і Кальнівці надходить не більше, ніж з інших населених пунктів, — повідомив головний лікар Кіцманського центру первинної медико-санітарної допомоги Мирослав Заліщук. — Проблемою є те, що зараз в Брусницькій амбулаторії одна сімейна лікарка, яка має ГРВІ і тому може консультувати людей лише в телефонному режимі, в амбулаторії є медсестри. Інша лікарка звільнилася цього року. Працювати сімейним лікарем у селах зараз бажаючих нема, тим більше в умовах, коли вони першими приймають всіх пацієнтів і самі ризикують захворіти. Адже тепер отримати направлення до вузького спеціаліста, в тому числі - при підозрі на коронавірус, можна лише від сімейного лікаря.
— Я особисто від п’ятниці не виходив у центр села, дослухаюся до порад сидіти вдома і берегти себе і сім’ю від ризику заразитися, — говорить бібліотекар с.Брусниця Юрій Понич. — Люди, в основному, через вимушений карантин пораються по господарству, на городах, адже зараз весна. Односельці стривожені, але, в основному, не панікують. До прикладу, одні наші односельці недавно приїхали з Польщі, ніяких симптомів хвороби у них нема, але вони вирішили самоізолюватися вдома, про що телефоном попередили знайомих. В селі працюють продуктові магазини, пошта, сільрада (хоч і обмежено особистий прийом). Трохи більше, ніж зазвичай, запаслися продуктами: олією, крупами. Не тому, що боїмося дефіциту, а щоб рідше виходити в магазин. Ми розуміємо серйозність ситуації і готові терпіти тимчасові обмеження, щоб згодом все було добре.
Читайте також: Карантин у Чернівцях: про городян, поліцейських та медиків (ВІДЕО)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами