Зробити кладовище на Зеленій невід`ємною частиною туристичного маршруту Чернівців хочуть городяни. Петиція про облагородження цвинтаря-заповідника набрала голоси, тепер її мають розглянути депутати міської ради.
"Могила Юрія Федьковича – одна із найгарніших на цвинтарі. А от де поховані інші борці за українську Буковину, до свого стиду, і не знаю… Де наприклад могила Смаль-Стоцького, Масікевичів, Зибачинського, Кінзірського, Гузари, Маковея, та власне сотні імен. Ще складніше із загиблими та розстріляними членами ОУН, які взагалі невідомо де поховані, якщо це можна вважати похованням. Знаю що О.Кобилянська десь тут похована, але могили не знайшла… Нам таки потрібне певне відродження нашої історичної пам’яті. Воно надихає на працю, і змушує працювати на спільну справу, показує наслідки роз’єднаності та переваги порозуміння та успіху", - пише авторка петиції Алла Мустеца.
Читати ще: На Центральній площі та прилеглих вулицях відновлять зелені насадження
"Складна історія Буковини має ті наслідки, що ми мало знаємо наших героїв, а ще менше де вони поховані. Вочевидь є певна потреба створення своєрідного «пантеону», чи «алеї героїв». Подібне бачила у Львові: коли людина невідомо де похована, їй ставлять умовний надгробок на окремій алеї. Алея видатних людей Буковини, які боролися за прагнення буковинців належати до України, - то було б і гарно, і потрібно", - зазначається у петиції
Також Алла Мустеца пропонує депутатів кожного нового скликання водити на екскурсії. "Щоб бачили що не з їх обрання почалася історія Чернівців. І студентів, бо для них часто історичні діячі не живі люди, які ще практично вчора ходили цими вулицями, а якісь міфічні істоти із паралельного всесвіту.
А відтак – жодної екскурсії в Чернівцях без відвідування цвинтаря! "
Нагадаємо: Одоробало з блиском. Новий паркан на кладовищі-заповіднику - За і Проти (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами