Громадськість міста розкритикувала встановлення нового паркану на кладовищі-заповіднику по вулиці Зеленій.
Чернівчан обурила естетика та висота паркану. Мовляв, вигляд огорожі – дешевий і не гармоніює з історичним виглядом кладовища, на відміну від старого паркану. Також люди запитують, навіщо встановили таку високу огорожу просто навпроти єврейського цвинтаря, ніби відмежували два кладовища. У мережі Фейсбук розгорілась справжня дискусія:
«Це як можна було додуматися змінити низьку, металеву огорожу на це от одоробло з блиском??!!! Нащо таку високу і хто дозволив?», - ще 10 жовтня написала екскурсовод Людмила Рогова.
«Шановне керівництво! Негайно зніміть цей ЖАХ! ЦЕ ГАНЬБА ДЛЯ МІСТА ЧЕРНОВІЦ!!!», - додає Ігор Логвінов.
Дехто таку ідею схвалив, пояснюючи, що висока огорожа таки потрібна:
«Правильно. Там вандали потрощили шо могли, добродії на метал букви поздирали, почесні алкоголіки і наркомани живуть... Ще вищий треба. Якщо там могили моїх рідних, то я б хотіла вхід лише офіційний, а не підпалювати квіти на вінках бо перепродадуть», - написала Станіслава Шершнова.
Директорка МКП Історико-культурний заповідник Кладовища по вулиці Зеленій Анжела Ніколаєва прокоментувала Інформаційному агентству АСС це питання.
«Ми продовжуєо встановлення нового паркану, ми відремонтували ту огорожу, яка зруйнувалась. Вона була споруджена ще 1998 року, усе вже повідвалювалось, обсипалось. До нас були зауваження, що туристів сюди привозимо, а огорожа провалюється», - каже Анжела Ніколаєва.
«Наша попередня пропозиція була щоб паркан був із цегли, в австрійському стилі. Але ви розумієте, скільки це усе це буде коштувати. Кошторис цього паркану – 95 тисяч гривень. Він залізобетонний. За будівельними нормами, огорожа має бути не нижчою 1,6 метри. Наразі це частина паркану християнського кладовища, вона має 20 метрів. Висота – 2 метри. Він, до речі, відповідає будівельними нормам. Навіть якщо ви подивитесь на Личаківське кладовище – там висока і суцільна огорожа. Минулого року ми за кошти підприємства змінили ворота на в’їзді до православного кладовища, встановили шлагбаум. Такий високий паркан зроблений не для того, щоб від чогось відокремитись, а щоб покупці і торговці ринку на Зеленій не викидали сміття на могили.», - додала керівниця заповідника.
Головна архітектора Чернівців Наталя Хілько вважає, що такий паркан не мали права робити. Як приймалось таке рішення, каже чиновниця, невідомо. Запевняє, паркан встановлено без дозволів та погоджень.
«Неважливо, старий був попередній паркан чи зруйнований, він був частиною ансамблю. Потрібно було залучити фахівців, обговорити спорудження нової огорожі перш ніж усе це робити», - каже головна архітектора Чернівців
Вирішальне слово у цій справі має сказати відділ охорони культурної спадщини. Журналісти Інформаційного агентства АСС звернулися за роз'ясненням до працівників цього відділу. Чекаємо відповіді, тому слідкуйте за оновленнями.
Читати ще: Сотні тисяч збитків і раритетні деталі, які неможливо відновити - кладовище потрепає від вандалів
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами