Тендерний комітет Чернівецької міської ради обрав виконавця робіт на вулиці Рівненській. На засіданні, яке відбулося вчора, 19 серпня, переможцем визначили ТОВ «Євродор».
Як повідомив під час засідання заступник міського голови Олександр Паскар, учасник торгів із найдешевшою пропозицією, київська компанія ШБУ-77, не надала всі необхідні документи. Відповідно, його змушені були зняти. Згідно з даними моніторингового порталу DoZorro, вартість пропозиції сягала 39 мільйонів гривень.
Наступним було ТОВ «Граніт-001» з пропозицією в 40 мільйонів. Але в них виявилася така ж проблема – нестача потрібних документів. Їм надали термін 24 години, щоби виправити недоліки. Але протягом 24 годин відповіді не отримали. Тож, цю також пропозицію відхилили.
Відтак, члени тендерного комітету проголосували за те, аби відхилити пропозицію «Граніт-001». Та визначили переможцем наступного учасника – ТОВ «Євродор» із пропозицією 44 960 214 гривень. Їхня пропозиція, зі слів членів тендерного комітету, відповідала вимогам щодо документації та кваліфікаційним критеріям.
«Цікаво, що пропозиція ШБУ-77 була відхилена через те, що фірма впродовж 24 годин не надала довідку про наявність пересувного розчинозмішувача місткістю не менше 150 літрів. Проте, ШБУ-77 у тендерній документації у розділі «Розчинозмішувачі пересувні» надало інформацію про наявність власного бетонозмішувача EW9180P ємкістю 180 літрів. Чи можна вважати ці позиції взаємозамінними – питання більше технічне. Водночас, саме ці відмінності і стали підставою для того, аби тендерний комітет відхилив пропозиції ШБУ-77, за що місто переплатить на ремонті вулиці майже 6 мільйонів гривень. Дорогуватий виходить розчинозмішувач для міста, чи не так?», - зазначається в дописі Чернівецького центру реформ та розвитку.
Крім того, фахівці Центру реформ та розвитку зазначають, що тендерний комітет відхилив пропозицію наступного учасника, ТОВ «Граніт-001», через те, що воно надало довідку про наявність техніки, але не надало довідку про перебування техніки на балансі.
Раніше ІА АСС повідомляло, що на вулиці Кармелюка понад рік не могли обрати виконавця робіт через «розбірки» учасників в Антимонопольному комітеті.
Торішній тендер визнали недійсним, і цьогоріч його провели повторно. Проте, історія знову повторилася. Переможцем у торгах виявилася компанія «Будторгінвест» із пропозицією в 40 мільйонів гривень.
На неї подали скаргу, яку задовольнив Антимонопольний комітет. На повторному засіданні тендерний комітет обрав наступного переможця, компанію ШБУ-77, яка запропонувала таку ж суму.
Проте, історія на цьому не завершилася, і зі скаргою на неї також звернувся інший учасник – власне, майбутній переможець цих торгів – ТОВ «Євродор». Антимонопольний комітет задовольнив і цю скаргу, після чого вулицю Кармелюка віддали саме «Євродору», який просив 47 мільйонів гривень за виконання робіт. Тобто, на 7 мільйонів більше, аніж попередні два переможці цих торгів.
Рішення про перемогу «Євродору» вже ніхто не оскаржував.
Отже, ця компанія перемогла обидва рази, запропонувавши найвищу вартість виконання робіт. У випадку з вулицею Кармелюка – на 7 мільйонів більше від найвигіднішої пропозиції, на Рівненській – майже на 6 мільйонів.
А як зазначав раніше, під час перебування на посаді, міський голова Олексій Каспрук, фірма ще й судиться з міською радою через ремонт проспекту Незалежності, де вона також виконувала роботи, вимагаючи 18 мільйонів гривень. Річ у тому, що роботи не були прописані в договорі та підтверджені документально.
Наші новини є у Facebook
«Лише на двох тендерах (ремонт вулиць Кармелюка та Рівненської) місто заплатить більше на 14 млн грн за найвигідніші пропозиції учасників. Саме такою є для міста ціна перемог ТОВ «Компанія Євродор».
Нагадаємо, що наразі ця фірма судиться з ДЖКГ щоби стягнути на свою користь 18 млн грн за виконані (або ж ні, якщо суд встановить протилежне) додаткові роботи, які не передбачені в договорі по ремонту Проспекту Незалежності
Чому місто переплачує десятки мільйонів гривень за те, щоби ремонт робив «Євродор», кому це вигідно?», - зазначають фахівці Центру реформ та розвитку.
Автор: Олександр Юхимець
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами