Чи не найбільша проблема - нестача призовників в прикордонних районах із Румунією, звідки молодь із початком нової хвилі мобілізації повиїжджала до сусідньої країни.
Та патріотично налаштовані вояки ще старого вишколу таки знаходяться, і добровольцями вирушають на Схід. Про одну таку історію – дивіться в сюжеті. Старшина запасу, ліквідатор на Чорнобильській АЕС, а тепер – пенсіонер – Іван Багнарь із села поблизу кордону з Румунією твердо вирішив піти на передову - захищати Україну.
Іван Багнарь, доброволець: Так точно! За Україну і Слава Україні. Показати, що українці можуть действітельно воювать.
59-річний чоловік каже: зі здоров’ям усе гаразд, пам’ятає військову справу , і може стати порадником молодшим бійцям.
Іван Багнарь, доброволець: Записався в воєнкоматі, бо всі на заробітках, не хочуть служить. І раз старшина запасу – показати людям, що є настоящий чоловік.
Удома на Івана Багнаря чекатимуть дружина із донечкою. Хвилює чоловіка лишень, як бути із кредитами, котрі взяв у банку, коли згоріло житло. У віськкоматі пообіцяли це залагодити.
Іван Марчук, старший солдат: Ми надаємо довідку в банк, де в нього є кредит. На основі цієї довідки банк заморожує відсотки і нарахування по кредиту і він буде рік служити .протягом цього часу його не мають права чіпати.
У військкоматі таким добровольцям щиро дивуються. Мовляв, Іван Багнарь - справжній патріот та й попри вік - медогляд пройшов без проблем. Таких бійців в прикордонних районах нині – бракує.
Іван Марчук, старший солдат: По Глибоцькому району план виконується на 90 відсотків, по Герцаївськомцу – тільки на 10. Проблема – Герцаївський район – дуже велика, там практично усі чоловіки, придатні до військової служби – повиїжджали.
Нині мобілізація триває, найбільше бракує фахівців зенітно-ракетних установок, демобілізували вже1100 буковинців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами