Першочергово прикраси дійсно мали певну символіку. Так, зірка на верхівці ялинки – символізувала Вифлеємську зірку, а кульки – заборонений плід райського дерева – яблука.
Першими прикрасами для ялинок служили різні смаколики – яблука, печиво, горішки тощо.
За деякими даними прообрази скляних кульок з’явилися у Саксонії у XVI столітті. Інші ж джерела стверджують, що це було у 1848 році в містечку Лауша в Тюрингії. За легендою місцеві склодуви прийшли на виручку, адже того року був неврожай яблук.
Слово «гірлянда» має французьке походження. Так французи називали прикраси у виді переплетених ланцюжком квітів.
Винахідником світлової гірлянди вважається телеграфіст Ральф Морріс. Він використав ниточки з сигнальними електричними лампочками (які використовувалися у телефонних пультах) для декорування ялинки.
Отримуйте новини в Telegram
У багатьох країнах світу є свої традиційні прикраси. Так, у Німеччині – це Лускунчик, у Скандинавських країнах – різдвяний козлик, у Фінляндії – свічки та прапорці, у США – янголятко тощо.
За статистикою, 8 % новорічних іграшок, які виробляються у світі – це піратська продукція.
Найбільшу новорічну кульку було виготовлено в Італії. І вона, навіть, потрапила до Книги рекордів Гіннеса. Її діаметр склав 4,58 м, а вага - 481 кг.
А от найдорожчу ялинкову кульку створила компанія Krebs Glas Lauscha. Кулька вартістю 20 тис. євро була огорнута ажурною сіткою з 12-каратного золота та прикрашена 120 діамантами, вагою 5,1 карата.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами