Це свято ще називають старим Новим роком, пише Медіа агентство АСС з посиланням на DayToday.
Традиційно воно вважається завершальним у циклі різдвяних свят, хоча попереду ще святкування Водохреща. Проте саме в середині січня у містах починають розбирати гірлянди, прибирати ялинки та переходити до післясвяткового режиму роботи. Свято з’явилося внаслідок зміни стилю літочислення. Його відзначають у тих православних країнах, де церква продовжує використовувати юліанський календар. Крім України та інших країн на пострадянському просторі, зустрічають Новий рік за старим календарем в окремих регіонах Швейцарії, а також в Сербії, Македонії та Чорногорії. Кожна країна має свої звичаї та обряди святкування.
Вранці на 14 січня заведено посівати. Цікаво, що посівати можуть тільки хлопці. Юнаки ходять від хати до хати, промовляють новорічні привітання та розсипають зерна пшениці в будинку господаря.
Отримуйте новини в Telegram
Щороку 14 січня православні віряни відзначають велике церковне свято – День пам’яті Василія Великого. Він прославився як вселенський учитель, який написав безліч богословських праць та запровадив правила чернецтва. Святитель є покровителем землеробства, тому у цей день люди, йдучи в гості, засівають пашницею домівки господарів на добру долю.
Святий Василь вважається покровителем землеробства, тому 14 січня не тільки йдуть на службу в церкву, але й існує традиція посівання. Посівальник має бути хлопцем, тому що існує повір’я, за яким першим до хати на Новий рік повинен зайти чоловік. Першому посівальнику приділяли найбільше уваги, тому всі намагалися прийти до хати зранку.
Дивіться нас на YouTube
Є традиція готувати багато страв в цей день, щоб кожен гість мав можливість поласувати. Найчастіше готували холодець, свинину та кутю. Деякі сім’ї встановлюють сніп з колосків минулого врожаю, який називають дідух. Це є обрядом і символом нового врожаю. Після свят дідух спалюють, щоб прогнати всю нечисть та нещастя.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами