Геймінгом він займається професійно.
21-річний українець Олександр Костилєв заробляє сотні тисяч доларів, захоплюючись комп'ютерними іграми. На ці гроші він зміг купити квартиру, машину і може подорожувати, куди заманеться, йдеться в сюжеті ТСН.
Віртуально він жорстокий кілер, а реально – звичайний 21 хлопець, інтернетне ім’я якого "Сімпл" означає "простий". Кілька днів тому Олександр отримав своєрідний "Оскар" комп’ютерних ігор – став найкращим кіберспортсменом світу. Грати у війнушку на комп’ютері він почав у п’ять років, далі були комп’ютерні клуби, ігри командами на гроші та перші перемоги. Батьки не забороняли, але були занепокоєні.
"Вони більше хотіли, щоби я навчався", - зізнається Олександр, який після півроку навчання на перекладача китайської мови покинув заняття.
У 18 його покликали американці грати за їхню команду.
"Я не ходив там гуляти, – я просто лягав у 5:00 чи 6:00 ранку, тому що я хотів просто стати краще. Не хотів гаяти час", - пояснює хлопець.
Він витримав у такому ритмі три місяці, а далі занудьгував за родиною, дівчиною та захотів повернутися додому. Потім усе було, як у футболі – його купила українська команда "Наві".
Читайте також: Українець - найкращий важковаговик планети
У кіберспорті, розповідає менеджер команди, також є ринок гравців, суми трансферів за котрих можуть сягати 500 тисяч доларів. Також є тренувальні база і персонал, але на відміну від футбольної, ця база – звичайний дім на багато кімнат, без майданчиків та масажистів, зате з комп’ютерами, тренерами і психологами.
"Готуються до турніру, годин по десять на день приділяючи. Фізична підготовка, психологічна – це також частина роботи", - розповідає майстер кіберспорту.
Нині це турніри з десятками тисяч уболівальників і напруженою атмосферою. Олександр просить не вірити у міфи, що геймери підривають здоров’я через постійне сидіння біля комп’ютера – зір у нормі, психіка також, особисте життя в порядку. Скільки заробляє, Сашко не озвучує – все залежить від призового фонду турніру. Вони бувають від сотні тисяч доларів до десятка мільйонів. За один турнір, де кубок на мільйон, кожен член команди може отримати захмарні призові навіть не в десятках, а близько сотні тисяч доларів.
Вам буде цікаво: Поки однолітки готуються до ЗНО, 16-річний хлопець керує власною компанією
Всі сили команди тепер кинуті на кубок – колись його вже брали, але тоді заробили лише мільйон доларів, а тепер він суттєво здорожчав і "коштує" 25 мільйонів доларів. Жалкує українець лише про одне – що пенсія геймера починається з 30 років. Потім доведеться шукати нову роботу, але часто в тій самій індустрії:
"Хтось стрімером, хтось стає тренером, хтось стає менеджером".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами