48 днів люди дотримуються особливих правил, щоб принести жертву в пам'ять про страждання Спасителя, які Він пережив незадовго до смерті, а також про Його сорокаденне усамітнення в пустелі.
Яких правил, крім утримання від забороненої їжі, потрібно дотримуватися під час Великого посту, пише Експрес онлайн.
Перебувати в гарному настрої
Простіше кажучи, це правило можна назвати забороною "не сумувати". Багато хто може подумати, що відсутність смачної їжі і розваг - привід засмутитися. Але якщо в душі людини є щире прагнення наблизитися до Бога, вона не буде відчувати себе обділеною або нещасною.
Також дехто може впасти у зневіру через те, що не має можливості дотримуватися абсолютно всіх правил Великого посту. Таким людям варто пам'ятати, що Богу не потрібно чітке дотримання всіх правил, Він бачить в душі людини щире прагнення послужити Йому.
Якомога більше молитися
У звичайні дні у людей рідко вистачає часу молитися, але в Великий піст молитві потрібно приділяти багато часу. Молитва є невід'ємною складовою великопісного періоду, без неї утримання фізичне не матиме значення. Увечері замість того, щоб приділити час комп'ютеру або телевізору, варто прочитати вечірні молитви, особливо добре робити це перед сном. Крім того, молитва допоможе боротися зі спокусами, в тому числі і вищезгаданою зневірою.
Читайте ще: Починається Великий піст: як його дотримуватися
Відвідувати храм
Від мирської суєти людина може по справжньому відпочити лише в храмі. Віруючі люди для відвідування храму знаходять дуже мало часу в звичайні дні, але звільнивши себе від розваг під час Великого посту, для цього можна виділити кілька годин на тиждень. Бажано кожного тижня під час Великого посту приходити в храм хоча б на одну службу. Якщо через роботу і інші важливі справи немає можливості відвідувати храм часто, потрібно намагатися прийти хоча б раз за 48 днів.
Покаятися
Покаяння - це те, для чого потрібен час Чотиридесятниці. Якщо людина дотримується всіх гастрономічних правил строго, але не збирається при цьому каятися в Великий піст, вона лише даремно витрачає своє здоров'я.
Постити розумно
Це правило стосується людей, у яких є хвороби, пов'язані зі шлунком або обміном речовин. Самочинний піст за статутом не приведе людей, які страждають такими хворобами, ні до чого хорошого. Перш, ніж починати постити, навіть здоровим людям варто проконсультуватися з лікарем, щоб під час посту не нашкодити організму. У сучасних умовах навіть монастирі в дуже рідкісних випадках постять з сухоїдінням.
Не піддаватися спокусі марнославства
Встояти перед спокусою марнославства - одне з найважливіших правил, порушення якого тільки віддалить людину від Бога. Ні в якому разі не можна пишатися тим, що вдається слідувати посту за статутом, або читати молитви частіше, ніж зазвичай, а тим більше звеличувати себе за ці великопісні заслуги.
Здійснювати милосердні вчинки
Духовний піст також важливий, як і фізичний, тому потрібно здійснювати від чистого серця добрі справи, допомагати бідним, давати милостиню.
Завжди пам'ятати про мету Великого посту
Починаючи постити, варто знати, для чого призначений Великий піст. Під час посту приносять крихітну жертву в пам'ять про страждання Спасителя, які Він пережив незадовго до смерті, а також про Його сорокаденне усамітнення в пустелі. Лише усвідомлюючи справжню суть Великого посту і щиро бажаючи наблизитися до Бога людина відчує радість від цього періоду не дивлячись на велику кількість обмежень і змін у житті.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами