У Кабміні пояснили, для чого запроваджують масковий режим. Також розповіли, чи працюватимуть церкви, коли діти підуть у школу, як вигулювати тварин, за яких умов можна виходити на вулицю – дорослим, дітям і людям похилого віку. Та що чекає на тих, хто порушує режим карантину.
Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не повинна вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість правоохоронцям застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.
Уряд наполегливо рекомендує перебувати на вулиці в масці. Адже у будь-який момент людина може опинитись на території, яка належить до громадського місця. А це: під'їзди, підземні переходи, стадіони, парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, лікарні.
Це потрібно заради безпеки всіх. Людина може не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню людей, які є навколо. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.
Читайте також: Для школярів, студентів і пенсіонерів карантин можуть продовжити, - Шмигаль
За порушення правил карантину на людину очікує штраф – від 17 до 34 тисяч гривень. А якщо людина порушує санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.
Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені.
Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.
Отримуйте новини в Telegram
Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їхньої кількості.
Люди віком від 60 років наразі повинні сидіти вдома. Вони належать до групи підвищеного ризику, тому потребують самоізоляції. Крім того, вони мають утримуватися від контакту з іншими людьми – крім тих, з якими вони проживають.
Люди, що перебувають на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі. Однак такі заклади повинні бути на відстані не більше, ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Крім того, люди повинні бути у масках. Також ОДА зобов’язали надавати таким людям соціальну підтримку.
Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох людей та ходити в парки та сквери, зони відпочинку тощо.
Діти до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. Однак навіть під’їзд та територія навколо будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому дітям не варто покидати домівку без супроводу дорослих.
Однозначно не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Винятки – якщо людині потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.
Як і раніше ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.
Наразі карантин діє до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн. За ініціативи президента починає працювати проєкт "Всеукраїнська школа онлайн". Старт трансляції – 6 квітня.
Це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.
Джерело: 24 канал
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами