Про це Прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав в ефірі телемарафону «Єдині новини», передає МА АСС з посиланням на Укрінформ.
«Партнери ставлять певні вимоги. Є 19 вимог меморандуму із Міжнародним валютним фондом. Ще з минулого року (є вимога – ред.) про поступове повернення податків (які парламент та уряд знижували на початку війни для того, щоб зняти тягар з людей) – для того, щоб мати спроможність Україні утримувати свої Збройні сили повністю самостійно у належному обсязі протягом війни. Відповідно, повернення податку на додану вартість у розмірі 20% на бензин та дизель, а також повернення акцизів, це близько 514 дол. на тонну акциз на бензин та 140 доларів на тонну – це акциз на дизель – це повертається довоєнний рівень податків на пальне», – сказав Шмигаль.
Якщо повернутися до бюджету мирного часу, наголосив він, то він загалом складав 1,3 трлн грн. Гроші звідти йшли на різні потреби, в тому числі на пенсії, зарплати у бюджетній сфері, на ЗСУ. Нині Україні необхідно 1,8 трлн грн тільки на те, аби утримувати та забезпечувати свою армію.
Отримуйте новини в Telegram
«Решту коштів ми отримуємо від наших донорів. За цей рік понад 23 млрд дол. надали нам партнери, і це дозволяє (утримувати – ред.) бюджетну й соціальну сферу, (виплачувати – ред.) пенсії, зарплати. Відповідно, кожна гривня, зібрана в український бюджет, йде на потреби фронту, на потребу ЗСУ, сил безпеки та оборони. Звісно, від наших партнерів, а ключовим є Міжнародний валютний фонд, який вже в цьому році надав понад 3,5 млрд в бюджет», – сказав прем’єр.
За його прогнозом, у липні зростання ціни становитиме орієнтовно до 5 грн на літрі пального.
«Воно не є критичним, але це буде важливим надходженням у бюджет, як допомога утримувати ЗСУ у боротьбі із російським агресором», – сказав Шмигаль.
Як повідомлялося, з 1 липня в Україні повернули оподаткування пального за довоєнними правилами та нормами. Передбачена з початку повномасштабної російської агресії пільга – зниження ПДВ до 7% – була покликана сприяти наповненню ринку в умовах втрати логістичних ланцюжків та відмови від продукції з РФ і РБ. Відтепер ПДВ знову повертається до 20% та підвищуються акцизи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами