Скорочення популяції горобців може бути однією з причин збільшення кількості комарів в Україні. Про це розповіла лікарка-алерголог Олена Бачинська, пише Медіа агентство АСС з посиланням на УНІАН.
Вона зауважила, що систематичне скошування трави заважає нормальному існуванню горобців, бо вони, власне, у траві знаходять більшу частину свого звичайного раціону. А чим менше горобців, тим вільніше себе почувають комахи, зокрема, комарі.
Втім, на агресивність комарів може впливати і стан здоров’я самої людини, пояснює лікарка. Наприклад, підтверджено, що кровососи активніше атакують людей, які страждають на дефіцит вітаміну В1.
«Є спостереження, що коли людина починає приймати вітамін В1, її комарі майже не кусають», — зазначила Бачинська.
Вона також застерегла від ігнорування проблеми комарів, адже їхні укуси можуть бути небезпечними. Лікарка наголосила, що самі комахи не є стерильними, тож можуть при укусі занести під шкіру якусь інфекцію.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Особливо небезпечними, за її словами, комарі є в перші тижні літнього сезону, бо це старі комахи, які пережили зиму. Тому у разі тривалої алергічної реакції на місці укусу – понад три дні – варто звернутися до лікаря. Та й взагалі місця укусів завжди бажано одразу обробляти антисептиком, каже лікарка.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами