В авіакатастрофі загинули всі 298 людей, які були на борту. Літак виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур. Більшість загиблих — 196 людей — були громадянами Нідерландів. Про це пише агентство новин АСС з посиланням на УНН.
Одразу після трагедії, відповідно до укладених міжнародних угод між Україною, Австралією, Бельгією, Нідерландами та Малайзією, було створено Міжнародну спільну слідчу групу (JIT) з питань розслідування причин катастрофи.
У 2018 році, 24 травня, спільна слідча група з розслідування катастрофи рейсу MH17 визначила, що літак був збитий самохідною установкою «Бук», що належить 53-й бригаді з міста Курська в Російській Федерації.
Процес у справі MH17 в окружному суді Гааги розпочався 9 березня минулого року. Слухання по суті почалися 7 червня.
Так, до 10 червня 2020 року суд обговорював матеріали справи, надані прокуратурою Нідерландів — фото і відеоматеріали, а також перехоплені телефонні розмови і показання свідків.
Також на попередніх засіданнях суд перейшов до обговорення ролі обвинувачуваних у справі. Ними є Ігор Гіркін з позивним «Стрілков», Сергій Дубинський («Хмурий»), Олег Пулатов («Гюрза») і Леонід Харченко («Крот»). Зокрема, було оприлюднено низку телефонних розмов між обвинуваченими, які серед іншого обговорювали Бук, з якого в результаті і був збитий літак.
18 червня суд в Нідерландах завершив демонстрацію всіх доказів у справі про MH17.
Детально обговорювалася роль Ігоря Гіркін, одного з підозрюваних. Сторона обвинувачення намагалася спростувати твердження сторони захисту про те, що їх докази містять дезінформацію.
Вже 8 липня 2021 року суд відхилив клопотання захисту про допит американського розвідника, який сформував звіт про катастрофу Боїнга МН17 над Донбасом в 2014 році та призупинив слухання по суті до 6 вересня.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами