Про це свідчать результати опитування, проведеного у травні - на початку червня Київським міжнародним інститутом соціології, пише МА АСС з посиланням на Укрінформ.
Згідно з дослідженням, у всіх регіонах України абсолютна більшість підтримують такий крок: від 79% на сході до 93% на заході.
При цьому для лише 18% респондентів прийнятним буде відмовитися від вступу до НАТО заради встановлення миру, а для 76% така ціна є неприйнятною.
У регіональному вимірі також є консенсусний погляд: від 67% опитаних на сході до 81% на заході вважають таку поступку неприйнятною для встановлення миру.
Як зазначають у КМІС, з березня 2022 року активно обговорюється питання отримання Україною безпекових гарантій, причому з березня 2022 року йшлося про саме заміну "безпековими гарантіями" повноцінного членства в Альянсі.
У травні 2022 року 39% опитаних наполягали на лише вступу до НАТО, а 42% вважали прийнятним отримати замість цього "безпекові гарантії", підкреслили у КМІС.
Проте до травня 2023 року громадська думка помітно змінилася – до 58% зросла частка тих, хто наполягає саме на членстві в НАТО. Водночас до 29% знизилася частка тих, для кого прийнятними будуть "безпекові гарантії". У всіх регіонах переважають ті, хто наполягає на вступі України до Альянсу.
Власне опитування КМІС було проведене 26 травня - 5 червня методом телефонних інтерв’ю. Усього проведено 1029 інтерв’ю з дорослими жителями підконтрольних владі України територій. Похибка за звичайних обставин не перевищує 3,4%.
Також КМІС провів опитування на замовлення NDI. Воно пройшло 10 - 21 травня методом телефонних інтерв’ю. Усього проведено 2509 інтерв’ю з дорослими жителями підконтрольних уряду України територій. Похибка за звичайних обставин не перевищує 2,4%.
Як повідомлялося, 11-12 липня у Вільнюсі (Литва) відбудеться саміт НАТО, під час якого Україна хоче отримати чіткі гарантії безпеки та зрозумілу перспективу членства в Альянсі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами