10 позитивних досягнень в туризмі за 2016 рік в Західній Україні:
1.Відремонтовано багато важливих для туризму доріг: до наскельної фортеці “Тустань”, до озера Синевир, Самбір – Ужок, Буковецький перевал (між Косовом і Верховиною).
2. Проведено «Свята замків» у 12 фортецях Тернопільщини. Захід викликав у туристів зацікавлення маловідомими фортецями Поділля.
3. У Львові проведено на високому рівні «Львівський туристичний форум», який об’єднав міжнародну виставку-ярмарок «Тур-ЕКСПО» та Всеукраїнський форум центрів туристичної інформації.
4. Відкрито новий термальний басейн «Золота Гора» http://www.zolota-gora.com у с. Барвінок біля м. Ужгород. Це вже дозволило, і така тенденція продовжуватиметься й далі, задовольнити великий попит на послуги термальних комплексів у Закарпатті.
5.Відкрито новий рекреаційно-оздоровчий комплекс «Хирів» на базі «Лаяр-Палацу», що розташований у будівлі відновленої єзуїтської колегії у м. Хирів Старосамбірського району Львівщини.
6.Реалізовано проект «Простір синагог» у Львові, що є ініціативою для вшанування історії євреїв у Львові та кращого розуміння спільної міської історії і спільної спадщини самими львів’янами та гостями міста.
7.Відкрито нові експозиції у Жовківському і Збаразькому замках.
8.Туристичний кластер Верховинщини (Івано-Франківська обл.) поповнився новими приватними музеями: «Етнографічний музей старожитностей Гуцульщини» (с. Криворівня), «Музей галєрія традицій та обрядів» (с. Верховина), «Маєток Святого Миколая» (с. Верхній Ясенів). Нові, а також давні музеї, увійшли до складу «Асоціації приватних музеїв Верховини».
9.Відкрито ферму «Карпатський буйвіл» біля Виноградова. Тут місцеві ентузіасти намагаються врятувати найпівнічнішу популяцію буйволів у світі.
10.Вийшов друком перший том туристичного путівника Олени Крушинської «Дністер».
7 негативів 2016 року для розвитку туризму в Західній Україні:
1.В Україну стало економічно невигідно ввозити вживані туристичні автобуси із Євросоюзу, зважаючи на внесення змін до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів, який набув чинності 01.07.2016р. На даний час у нашій державі туристичні автобуси великої місткості не виробляють взагалі. Тому ці зміни дуже негативно вплинуть на ринок туристичних транспортних перевезень.
2.Частина доріг, по яких масово подорожують туристи, досі є в жахливому або поганому стані: через Торуньський перевал (Долина – Міжгір’я), Болехів – Бубнище (до скель Довбуша), Львів – Тернопіль, Тернопіль – Кам’янець-Подільський, Львів – Самбір.
3.Продовжується забудова центральної частини Львова новобудовами і перебудовами, які псують зовнішній вигляд міста і зменшують його туристичну привабливість.
4.Незручний графік роботи замків «Золотої підкови» (Олесько, Підгірці, Золочів), особливо у вихідні дні та низька клієнтоорієнтованість працівників даних установ.
5.Жахливо перебудована церква Жінок Мироносиць (1856 р.) у с. Стебний Рахівського району Закарпаття. Такі дії ведуть до зниження туристичного потенціалу даного краю, а бездіяльність громадськості та влади є поганим прикладом для інших горе-реставраторів пам’яток.
6.Руйнується палац Рея (1882 р.), авторства видатного архітектора Юліана Захаревича. Пам’ятка розташована на Рогатинщині (Івано-Франківська обл.) і перебуває у приватній власності. Якщо не вживати заходів, то найближчим часом може відбутися руйнування даху споруди.
7.Пожежа знищила покрівлю та перекриття палацу графа Бадені в Буську на Львівщині, що може спричинити подальше руйнування палацу, який
стоїть пусткою
.