10 позитивних досягнень в туризмі за 2016 рік в Західній Україні:
1.Відремонтовано багато важливих для туризму доріг: до наскельної фортеці “Тустань”, до озера Синевир, Самбір – Ужок, Буковецький перевал (між Косовом і Верховиною).
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року Дорога Самбір-Ужок](http://i2.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/doroga_Sambir_Uzok.jpg?resize=780%2C585)
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року Дорога до Синевиру](http://i0.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%A1%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%80.jpg?resize=780%2C439)
2. Проведено «Свята замків» у 12 фортецях Тернопільщини. Захід викликав у туристів зацікавлення маловідомими фортецями Поділля.
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року svjata_zamkiv](http://i2.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/svjata_Zamkiv.jpg?resize=780%2C663)
3. У Львові проведено на високому рівні «Львівський туристичний форум», який об’єднав міжнародну виставку-ярмарок «Тур-ЕКСПО» та Всеукраїнський форум центрів туристичної інформації.
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року tur_vystavka](http://i1.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/tur_vystavka.jpg?resize=780%2C585)
4. Відкрито новий термальний басейн «Золота Гора» http://www.zolota-gora.com у с. Барвінок біля м. Ужгород. Це вже дозволило, і така тенденція продовжуватиметься й далі, задовольнити великий попит на послуги термальних комплексів у Закарпатті.
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року barvinok-zolota-hora-01-int](http://i0.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/Barvinok-Zolota-hora-01-Int.jpg?resize=780%2C526)
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року basejn_barvinok](http://i2.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/basejn_Barvinok.jpg?resize=780%2C289)
5.Відкрито новий рекреаційно-оздоровчий комплекс «Хирів» на базі «Лаяр-Палацу», що розташований у будівлі відновленої єзуїтської колегії у м. Хирів Старосамбірського району Львівщини.
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року hyriv](http://i2.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/Hyriv.jpg?resize=780%2C312)
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року xyriv-kolehium-03-layar](http://i1.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/Xyriv-kolehium-03-Layar.jpg?resize=780%2C439)
6.Реалізовано проект «Простір синагог» у Львові, що є ініціативою для вшанування історії євреїв у Львові та кращого розуміння спільної міської історії і спільної спадщини самими львів’янами та гостями міста.
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року synagogy](http://i0.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/synagogy.jpg?resize=780%2C289)
7.Відкрито нові експозиції у Жовківському і Збаразькому замках.
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року zovkva](http://i2.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/Zovkva.jpg?resize=780%2C234)
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року Відкриття експозиції у Збаразькому замку](http://i2.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/Zbarazg.jpg?resize=780%2C250)
8.Туристичний кластер Верховинщини (Івано-Франківська обл.) поповнився новими приватними музеями: «Етнографічний музей старожитностей Гуцульщини» (с. Криворівня), «Музей галєрія традицій та обрядів» (с. Верховина), «Маєток Святого Миколая» (с. Верхній Ясенів). Нові, а також давні музеї, увійшли до складу «Асоціації приватних музеїв Верховини».
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року Маєток Святого Миколая (с. Верхній Ясенів)](http://i2.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/Mayetok-Mykolaya.jpg?resize=630%2C423)
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року verhovyna](http://i2.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/Verhovyna.jpg?resize=780%2C538)
9.Відкрито ферму «Карпатський буйвіл» біля Виноградова. Тут місцеві ентузіасти намагаються врятувати найпівнічнішу популяцію буйволів у світі.
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року bujvol](http://i1.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/bujvol.jpg?resize=780%2C857)
10.Вийшов друком перший том туристичного путівника Олени Крушинської «Дністер».
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року %d0%b4%d0%bd_%d1%81%d1%82%d0%b5%d1%80-%d0%ba%d1%80%d1%83%d1%88%d0%b8%d0%bd%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-2](http://i0.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/%D0%94%D0%BD_%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80-%D0%9A%D1%80%D1%83%D1%88%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0-2.jpg?resize=780%2C499)
7 негативів 2016 року для розвитку туризму в Західній Україні:
1.В Україну стало економічно невигідно ввозити вживані туристичні автобуси із Євросоюзу, зважаючи на внесення змін до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів, який набув чинності 01.07.2016р. На даний час у нашій державі туристичні автобуси великої місткості не виробляють взагалі. Тому ці зміни дуже негативно вплинуть на ринок туристичних транспортних перевезень.
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року avtobus](http://i0.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/avtobus.jpg?resize=780%2C195)
2.Частина доріг, по яких масово подорожують туристи, досі є в жахливому або поганому стані: через Торуньський перевал (Долина – Міжгір’я), Болехів – Бубнище (до скель Довбуша), Львів – Тернопіль, Тернопіль – Кам’янець-Подільський, Львів – Самбір.
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року Дорога через Торуньський перевал](http://i2.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/doroga_torun_pereval.jpg?resize=780%2C351)
3.Продовжується забудова центральної частини Львова новобудовами і перебудовами, які псують зовнішній вигляд міста і зменшують його туристичну привабливість.
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року lviv](http://i0.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/Lviv.jpg?resize=780%2C608)
4.Незручний графік роботи замків «Золотої підкови» (Олесько, Підгірці, Золочів), особливо у вихідні дні та низька клієнтоорієнтованість працівників даних установ.
5.Жахливо перебудована церква Жінок Мироносиць (1856 р.) у с. Стебний Рахівського району Закарпаття. Такі дії ведуть до зниження туристичного потенціалу даного краю, а бездіяльність громадськості та влади є поганим прикладом для інших горе-реставраторів пам’яток.
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року Церква після реставрації](http://i1.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/%D0%A6%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0-%D1%83-%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%B1%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%83-%D0%BF_%D1%81%D0%BB%D1%8F-%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%86_%D1%97.jpg?resize=560%2C314)
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року Вигляд церкви до реставрації](http://i2.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/cerkva_Stebne_do.jpg?resize=780%2C289)
6.Руйнується палац Рея (1882 р.), авторства видатного архітектора Юліана Захаревича. Пам’ятка розташована на Рогатинщині (Івано-Франківська обл.) і перебуває у приватній власності. Якщо не вживати заходів, то найближчим часом може відбутися руйнування даху споруди.
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року palac_reja](http://i0.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/palac_Reja.jpg?resize=780%2C593)
7.Пожежа знищила покрівлю та перекриття палацу графа Бадені в Буську на Львівщині, що може спричинити подальше руйнування палацу, який
стоїть пусткою
.
![Внутрішній туризм в Західній Україні: позитиви і негативи 2016 року palac_badeni](http://i0.wp.com/vidviday.ua/blog/wp-content/uploads/2016/12/palac_Badeni.jpg?resize=780%2C655)