Фотографуючи своїх дітей біля школи, позначаючи локацію, вказуючи особисті дані під знімками, батьки наражають їх на небезпеку і власноруч допомагають зловмисникам.
Таку думку висловив уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба. Він вважає, що світлини дітей в соціальних мережах - здобич для зловмисників, пише ТСН.
За словами Миколи Кулеби, не варто публікувати фото дитини до шкільного віку. Оскільки ще не до кінця сформована дитяча психіка не здатна аналізувати ситуацію й відрізнити зловмисників. Тому дітей дуже легко обманути й викрасти.
"Дитина не розрізняє "онлайн"/ "офлайн" і досить часто сприймає ту інформацію, яка є в Інтернеті, за правду", - каже Кулеба.
Найчастіше саме через соцмережі злочинці й виходять на контакт із дитиною. Тому, поширюючи світлини дитини в соціальній мережі, варто їх ретельно відбирати та обмежувати коло доступу для перегляду. За словами Кулеби, на перший погляд безневинне і природне бажанням показати свою дитину, приховує неабияку небезпеку. Зокрема, фото дитини з гімнастики, де видно її шпагат чи гарний купальник, може стати предметом продажу для збоченців і педофілів.
Читайте також: Як виховати справжнього генія. Формула від відомого журналіста
Кулеба зазначив, що за статистикою, щохвилини у мережі з'являються світлини, які зображують насильство над дітьми. Так, за даними організації Internet watch foundation, кожні сім хвилин з'являється така ціла сторінка. А це, наголошує дитячий омбудсмен, неабияк травмує дитячу психіку.
"В онлайні інше життя. Ми не знаємо, з ким товаришує дитина. Сьогодні 60% підлітків віком 15-17 років після короткого спілкування готові зустрітися з тою людиною, яку ніколи не бачили. Вік перегляду порнографії зменшився в рази. Нині вже 22% дітей віком до 11 років переглядають відео/фото матеріали, які зображують насильство над дитиною", - зауважив Кулеба.
Омбудсмен також зазначив, коли дитина вже у більш зрілому віці, варто запитувати її дозволу для публікації фото. Оскільки,це її особистий простір і це може травмувати її. Разом з тим, Микола Кулеба радить батькам більше часу проводити зі своїми дітьми, а також ставити на їхні ґаджети "батьківський контроль", який допоможе вберегти їх від непотрібного контенту в Мережі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами