Про те, як Міністерство охорони здоров'я України та Національна служба здоров'я України працюють над своєчасним запуском реформи повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
Для повноцінного старту другої ланки медичної реформи до 31 січня всі області повинні були забезпечити автономізацію та комп'ютеризацію медустанов у себе в областях. Лікарні мають бути оснащені необхідним обладнанням, лікарськими засобами, мати лікарів відповідної кваліфікації та рівня практики. Це має бути зроблено до 1 квітня.
Примітно, якщо медичний заклад не відповідатиме вимогам, то НСЗУ не укладатиме договір з таким закладом — отже лікарня не отримає фінансування. В такому випадку гроші на утримання медзакладу буде виділяти місцева влада.
Олексій Гончарук:
“На сьогодні вже автономізовано 97% закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу. Найбільш проблемна область — Запорізька. Там автономізація складає 85%. Наприклад, станом на 5 лютого всі ключові заклади обласного підпорядкування не автономізовані. Ситуація з рівнем комп’ютеризації та інформатизації закладів вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги дещо гірша. П'ять областей виконали план комп'ютеризації тільки на половину — Луганська (48%), Харківська (55%), Київська (55%), Сумська (56%), Запорізька (56%)”.
Читайте ще: Платитимуть за послуги, а не за ліжка: що чекає лікарні Буковини у 2020 році
Всі послуги з гарантованого медичного пакета будуть повністю безоплатними для українців, вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків.
У 2020 році впроваджується гарантований пакет медичних послуг, він включає:
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами